Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez tényleg így működik manapsá...

Ez tényleg így működik manapság? Ennyire fontos, hogy ki mennyit ad egy lakodalmon?

Figyelt kérdés
Volt kiírva egy kérdés, ahol a kérdezőnek kivétel nélkül mindenki azt írta, hogy ha olyan csóró, hogy csak, 20 000Ft-ot tud adni, akkor ne is menjen el. Szerintetek tényleg így van? Aki nem tud kiadni mondjuk fejenkét 60 000 Ft-ot az inkább ne is menjen?
2019. ápr. 23. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Normális ember nem várja el. Mi se vártuk el. Volt aki nem is adott pénzt, csak apróságokat. Más egy kész vagyont. Nem sértődtünk meg.
2019. ápr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

De nem is értem... úgysem tudja senki sem, hogy mennyit adsz bele... titkos, hiszen borítékban van. Annyit adsz, amennyit nem szégyellsz. Akár egy üres borítékot is adhatsz, benne egy „gyűlöllek” feliratú kártyával, de ugyanígy egy jó vastagot 200.000 ft-tal is. 😃 nincs szabály, nincs felelősség


Max illem van, ami annyit mond, hogy minimum a költségek rádeső részét álld, ami átlagban kb 10-20 ezer ft/fő.


60 ezret kb unokatesómnak adnék. Lelkitársnak-testvérnek-gyermekemnek minimum a dupláját. Másoknak meg ezt az illem szerinti minimumot.

2019. ápr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"nincs szabály, nincs felelősség"


Itt azért pontosítanék: A menyasszonytánc pénz valóban így van.

Viszont a nászajándék pénzt úgy szokták, hogy borítékba egy képeslap, rajta hogy "sok boldogságot kíván XY és családja", és benne a pénz. Tehát magát a nászajándékba szánt pénzt névvel adjuk.

2019. ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ettől még bunkóság volt, amit azon a másik fórumon írtak a kiscsajnak, kb. hogy ássa el magát, ha csak 20 ezret szándékozik adni egy alig-barátnőnek.
2019. ápr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 20 ezer az "CSAK" kategória??? Jesszus.

Pár éve voltam egy barátnőm lagzijában, 10 ezret adtam, és abszolút korrekt összegnek gondolom. 60 ezer egy félhavi fizetésem. Ha csak 3-4 lagziba vagyok hivatalos évente, már éhen halok :)

2019. ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!