Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Honnan tudhatnám meg, hogy ki...

Honnan tudhatnám meg, hogy ki volt a csávó, aki fizetett helyettem a boltban, hogy visszaadhassam?

Figyelt kérdés

Egy szupernarket, kb. 1200 Ft-ért vásároltam, a nő közli, hogy nem tud visszaadni (nem akart) az 5.000 forintból, "nincs-e apróm". Mondom nincs, meg gondoltam a buszsofőr mégannyira se tud vissza adni, úgyhogy oldja meg...

Erre a mögöttem álló csávó közli, hogy "de, van neki" és fogta magát adta oda a nőnek a pénzt... Mondom, dehogyis, meg vettem eló a bankkártyát, de késő volt... Fel sem fogtam, megköszöntem neki. Gyorsan átfutottam a mellette levő boltba, vettem egy apróságot, ott felváltották és futottam vissza, de már nem volt ott... :(


Biztos, hogy tudott volna visszaadni a nő, ha akar, de szerintem azt hitte, hogy együtt vagyunk... Szép, nem szorulok rá másra, plusz van pénzem, a bankkártyámon, meg a buszsofőrnek nem lehet kártyával fizetni, ott lehetséges is, hogy nem tud visszaadni, gondoltam oldd meg légyszi, csak akarni kellene...


Kedves volt, de tényleg nem vagyok ilyenekre rászorulva és sgeretném visszafizetni. Bár esélyt nem látok rá.


2019. máj. 11. 17:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Apróban nem volt annyi pénzem, csak ilyen 20-asok, tizesek, meg eurók, külföldi érmék... Szerintem azt akarta, hogy ne tartsam fel tovább a sort, azért fizetett helyettem...
2019. máj. 11. 17:28
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell elmenni amíg a pénztáros vissza nem ad.

AZ ő dolga ez, neki kell megoldani, ha nincs neki akkor kérjan ott házon belül.

Nem te tartod fel a sort hanem ő.

2019. máj. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ha elvárta volna, hogy visszafizesd neki, akkor megadta volna az elérhetőségét, bankszámlaszámát. Nyilván nem vár ilyesmit, szimplán csak kedvesség volt, nem kell semmit visszafizetned.
2019. máj. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"Nem kell elmenni amíg a pénztáros vissza nem ad."


Nem is mentem el, hanem simám elfogadta a csávótól a pénzt, mire észbekaptam és már kint volt a blokk...


Megoldottam volna, itt egyértelműen a pénztáros nő volt a hülye, meg ki se hagyta szólni, hogy nem, már vette el a pénzt tőle... Esélyem se volt kártyával vagy valamivel fizetni...

2019. máj. 11. 17:36
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

Ez kezd meging balázskagyanús lenni - elég életszerűtlen a dolog. A pénztárosnak vissza _kell_ adnia egy szupermarketben. Ha nincs is épp a kasszájában elég apró, mert lerabolták (előfordul), ugyan megkérdezheti, hogy nincs-e kisebb, de ha nincs, akkor utána neki kell intézkedni és kikérni pár rolni aprót bentről. Ha nem nálad tette meg, akkor 2 vevő múlva.

A srácnak meg lehet, bejöttél, habár 1200 forintokkal csak úgy senki se dobálózik és amíg kijön a blokk meg minden... hát bőven lett volna időd megkérdezni a srácot, hogy mégis hogy adod vissza...

Szóval na. Ezt jobban át kellett volna gondolni, mert több sebből vérzik a sztori. :D

2019. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"Ez kezd meging balázskagyanús lenni - elég életszerűtlen a dolog"


Nem tudom milyen balázska vagyok, de teljesen igaz a sztori, egy Sparban volt.

2019. máj. 11. 17:44
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb segíts ki valakit te is. Ne csinálj belőle becsületi kérdést, rendes volt nagyon a férfi van ilyen is nem csak rossz.
2019. máj. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Miért nem fizettél bankkártyával?
2019. máj. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

1. Spar szintű üzletben nem mondhat olyat az eladó, hogy nem tud vissza adni. A sarki közértben ok. De a Sparban....

2. Velem fordult már elő olyan, hogy az előttem levő embert kisegítettem, mert nem volt annyi apró nála, de tényleg csak max 100 ftos tételben. Ennél nagyobb összeg már inkább tolakodás, mint segítség.

3. Kb. Ha velem történik ez, akkor a pénztáros olyat kap, hogy megemlegeti, amiért elfogadja mástól mindegy mit hisz.

Azután a mögöttem álló segítőkész úri ember helyett kifizetek akkora értéket, amekkorát ő adott. Vagy minimum megvárom, hogy végezzen és lerendezzük a dolgot. Ha nem fogadja el, akkor pedig ugyanazt a bánásmódot kapja, mint a bunkó kasszás. Mert ez így ebben a formában tolakodás és nem segítség. Nem elrohanok és vissza, mert nyilván nem lesz ott.

Tehát ez a sztori inkább látszik hálivúdi tündérmesének, mint valóságnak.

2019. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Akartam, de arra már kifizették nekem, simán elvette tőle a pénzt, hogy de van neki.. Neki meg hogyan add vissza bankkártyán...


Azért akartam készpénzzel fizetni, hogy legyen a buszra... Meg miért ne tehetném meg?

2019. máj. 11. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!