Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Honnan jön a tévhit, hogy...

Honnan jön a tévhit, hogy külföldön az átlagfizuból is lehet luxusozni?

Figyelt kérdés

Vegyünk egy EU országot.

Átlag fizu nettóban olyan 2400€. Legyünk ketten, legyünk diplomások, de fiatalok, pályakezdők, szóval keressünk 3000€ ill 1800€ nettót per fő.

-Egy 3 szobás lakás a fővárosban 2000€ rezsivel (és akkor jól jártunk)

-Vidéken ugyanez 800€, de akkor bérletet kell venni, és beutazni minden reggel, akkor a 2 bérlettel már 1400€-nál tartunk

-Élelmiszer egy hónapra 2 főre körülbelül 400€, ha otthon főz az ember, és nem éttermezik


Maradunk vidéken, mert az olcsóbb, és máris elment 1800€, pedig még csak ettünk, laktunk és bejárunk dolgozni.


Marad 3000€-nk tisztán.

Ha takarékosak akarunk lenni, ebből 2000€-t havonta félreteszünk a jövőre, hogy lépjünk előre is, ne csak hátra.


Marad 1000€ szórakozni, spórolni a nyaralásra, ruházkodni, a váratlan kiadásokra, szolgáltatásokra.

Nem valami sok.


Ruha, kaja, higénia annyiba kerül, mint otthon, de egy fodrászt nem úszol meg 50-100€ alatt, ha magánorvoshoz mész, nem jössz el onnan 200-300€ alatt, ha pedig komolyabb fogászati gondod van (korona kell, híd kell, implant kell), akkor 3000€ alatt szóba se állnak veled.


És a többség továbbra sem diplomás, és nemhogy 3000€ nettót, de az 1500€ nettót sem keresi meg.

(egy bolti eladónál 1400€ a plafon például)


2019. máj. 19. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert a kintiek csak a nettó fizetést mondják meg itthon, azt már nem, hogy mennyibe kerül kint az élet.
2019. máj. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Itthonra keresik a pénzt, amiből viszont itt már "luxusozhatnak". Azért vannak kint, hogy néhány év megfeszített spórolás után itthon legyen esélyük házat venni anélkül, hogy 40 évre el kelljen adósodniuk.
2019. máj. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Aki hosszú távra tervez kimenni, annak úgyis hamar leesik, hogy nincs kolbászból a kerítés (kivéve persze, ha olyan állásra tesz szert). Ellenben mint ahogyan írták, ha néhány évre megy ki és gyűjt, akkor könnyebben tud elindulni itthon pl. Lakásvásárlás tekintetében.

Viszont az is tény, hogy bizonyos szakmák lényegesen jobb keresettel rendelkeznek ahhoz viszonyítva is, hogy mennyibe kerül ott az élet.

2019. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2 embernek minek 3 szobás lakás?

Amúgy nyilván sehol sem lehet átlagfizuból luxus körülmények között élni, nem úgy van kitalálva a rendszer :P

2019. máj. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mit jelent nálad a luxus és az átlag fizetés?

Lehet, hogy ami külföldön átlagos, az Magyarországon már luxusnak számít.


'Marad 3000€-nk tisztán.

Ha takarékosak akarunk lenni, ebből 2000€-t havonta félreteszünk a jövőre, hogy lépjünk előre is, ne csak hátra.'


Vagy luxus, vagy takarékoskodás.


Minimálbérből egyik országban sem lehet luxusban élni.

2019. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Onnan jön, hogy magyarországon a luxus azt jelenti, hogy ki tudod fizetni egyedül a lakhatásod, tudsz 2 hetente 1x elmenni sörözni a haverokkal, 2 hetente egy kiállításra és moziba, hétvégén túrázni, meg naponta 2x enni. És hónap végén 20-25 ezer forintot félre tudsz rakni.


Ezt jelenti ma a luxus magyaroknál.


Amit te leírtál, az, hogy 2k-t félreraksz havonta, az bizony olyan mértékű luxus, amit itthon fizetésként sem kapsz meg.

2019. máj. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az átlag fizu alatt magát az átlag fizetést értem.

Amennyit egy átlag beosztott kap egy átlag munkakörben.

Diplomásként ez olyan 2400-2500€ nettó.


Viszonyításképp: a párom főnöke IT szférában nyugdíj előtt kapott 6000€ nettót.


Luxus? Amikor a Chanel kabát mellé gondolkodás nélkül meg tudod venni a Hermés táskát is.


Komolyra fordítva:

Luxus, amikor annyit keresel, hogy nem kell az árakkal foglalkoznod, mindegy, hogy az nyaralás, étkezés, ruházkodás vagy lakhatás.


Konkrét luxusnak olyan havi 50-100 000€ nettót mondanék.

2019. máj. 19. 13:11
 8/13 A kérdező kommentje:
(Nem magamról írtam a kérdésben, csak vázoltam egy példát két átlagemberről)
2019. máj. 19. 13:12
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem a penz a fo mervado.... mindenki tisztaban van azzal, hogy kint magasabb fizetessel magasabb arak is jarnak, viszont nem mindegy, hogy egy olyan korhazba mesz kint ami tiszta, kedvesek az orvosok es jo az ellatas, vagy itthon kb rad esik a plafon az orvosok meg nem foglalkoznak veled(sok tapasztalatom volt mar itthon kulonbozo varosok korhazaiban, es azt is tudom kint milyen)

Nem mindegy, hogy itthon kb lo💩t kapsz a gyerekek utan kint meg elegge tamogatva van. Nem mindegy, hogy itthon milyen az oktatas es kint milyen az iskola. Kint peldaul kotelezoen kiprobalnak a 15-16 evesek mindenfele szakmat, gyakorlatoznak mindegyikben es eldonthetik mi tetszik nekik nem 14 evesen hasra utve kell iskolat valasztani es eldonteni mi akar lenni ha nagy lesz tapasztalat nelkul.

Nem mindegy a legkor sem es az emberek sem.

Ez jar annak a fejeben aki ki akar koltozni hosszu tavon. Ha mar megfeszul es sokat dolgozik az atlag eleter legalabb jobb szinvonalon elhet ezekbol a szempontokbol amiket felsoroltam.

Magyarorszag is lehetne ilyen, ha mas kormanyozna de ez mas teszta.


Aki csak par evre megy az meg azert megy , hogy mikor hazajon itt luxusban elhessen.


Egy baratnom, ket munkahelyen dolgozik nemetorszagban, lakast fizet, kajat fizet, foz. Bejar dolgozni. Nincs hu de jo munkahelye kizarolag egy erettsegivel talan ugy tudom leirni mint itthon a gyar, megis fel ev elteltevel, iphone 7plust vett, es alkalom adtan calvin ruhakat vesz maganak. Honapokig rakott felre ezekre, es hiaba dolgozik ket helyen semmi penzert sem koltozne ujra magyarorszagra a legkor es stb miatt.

2019. máj. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Neked az a luxus, nekem az, ha a gyereknek meg tudom venni a balatonszeletet a boltban és ki tudom fizetni a rezsimet.
2019. máj. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!