Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éjjeli baglyokat miért tekinti...

Éjjeli baglyokat miért tekintik sokán lustának és hasznavehetetlennek?

Figyelt kérdés

Egy olyan emberre, aki este 10-kor fekszik és reggel 7 körül kel, azt mondják, hogy "hú, de rendes", aki viszont hajnal 4-től délelőtt 10-ig alszik, az az emberek nagy részének szemében "lusta".


Kérdem én: Aki 6 órát alszik, az hogy lehet lustább annál, aki 9-et? Pedig ez általánosan elterjedt tévhit.


És sehogy sem tudom megmagyarázni rokonoknak, hogy én éjszaka is ugyanúgy tudok dolgozni, ilyeneket kapok: "ugyan már, olyan fáradtan csak tuti bámulsz magad elé, nem munka az", "nem is dolgozol, tuti csak filmeket nézel ott a gépen, mást már úgy se lehet", "sötétben nem fog az agy, a fény kell a gondolkodáshoz" stb....



2019. jan. 21. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Mert a munka általában korán kezdődik.
2019. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A legviccesebb az, amikor reggel beszélek velük, úgy, hogy ők épp most keltek, én meg most készülök lefeküdni. Írom, hogy én még nem aludtam az éjjel, erre: "jaj, hát mi sem nagyon tudtunk ám, valami front lehet vagy valami", és mondom, hogy de én nem úgy értem, én nem is voltam vízszintes helyzetben az elmúlt 18 órában. És ilyenkor úgy tesznek, mint akik nem hiszik el, szerintük csak kamuzok vagy valami. És ez rendszeresen ismétlődik ugyanígy. :DDD
2019. jan. 21. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Én nem tartom annak, csak ne várják, hogy mindenki hozzájuk alkalmazkodjon. Ha találtál olyan munkát ahol ez működik, akkor gratula. Én viszont laktam együtt munkaásszálláson ilyen bagollyal és elég idegesítő volt,hogy az egész háznak hozzá kellett alkalmazkodni, reggel hisztit csapott ha felkeltünk készülődni, mindig be kellett csukni az ajtót mert ő nem tud aludni ja és persze a reggelit mindig kihagyta, aztán persze ebédre/vacsorára zabált és aztán még szomorkodott hogy miért elhízott.
2019. jan. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es: "Mert a munka általában korán kezdődik."


De én most otthonról dolgozom, számítógépen, így megtehetem. És kényelmesebb is olyankor dolgozni, amikor nem zavar senki. Ha úgy adódik, hogy menni kell reggel, akkor természetesen lefekszem korábban.


A gáz, hogy, ha kivételesen nagyon korán kell menni valahova, pl. hajnal 4-től egész napos disznóvágás:).

Ilyenkor előfordul, hogy használhatatlanul fáradt vagyok, max. 2 órát, ha tudok előtte aludni.

Ebből azért adódtak már konfliktusok: el kellett volna ugrani autóval valamiért, nekem volt kocsim/jogsim, de én közöltem, hogy sajnos vezetésre alkalmatlan állapotban vagyok jelenleg...

2019. jan. 21. 17:35
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Azért, mert általában az van fenn hajnalig és alszik délig, aki nagyon ráér.
2019. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Azért kedves kérdező, mert 100 éve az állattartás és a mezőgazdasági munka miatt még a pacsirtáknak állt a világ, és megmaradtak az évszázados berögzött hülyeségek.

Egyébként az éjjeli baglyok sok helyen kifejezetten előnyben vannak. Például a sürgősségin hajnali négykor nem biztos, hogy pacsirta orvossal jár jól az ember.

2019. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
84%

Pppfffftt-

Nemértem miért lenne lusta az az ember, aki hajnali négytől, reggel 10-ig alszik, csak KIALUDJA magát.

Én is ezzel így vagyok, hajnali 1-2 kor fekszem, és kb 9ig alszom.

Ma pedig éjfélkor aludtam el, és 11 kor keltem fel xd

2019. júl. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!