Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha ti elmentek egy szállodába,...

Ha ti elmentek egy szállodába, ott milyen reggelit vártok el?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy eszel reggelit, úgyis kifizeted, beülsz reggel enni. Mi az ami alap, hogy legyen a hotel kínlatában neked?


Csak, mivel ahol dolgozom, a vendégek folyton lehúzzák a reggelit, hogy nem tetszett. Amikor szerintem még túl jó lehetőségek is vannak, pl forrócsoki, meg ilyesmi. Ja, és büféasztalos, tehát annyit vesz, amennyit nem szégyell. Amikor pl nincs kirakva rántotta, akkor meg simán lehet kérni.

Létezhet, hogy azt hiszik nincs is rá lehetőség (ki van írva...), és nem mernek szólni a felszolgálónak?


De kíváncsi vagyok, nektek mi az a fajta reggeli, amire azt mondod, ezt megérte már fizetni. Köszi a válaszokat előre :)



2019. máj. 19. 15:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Én nem vagyok nagyigényű, de kérni sem szívesen kérnék, ha nincs kirakva. Legyen a fehéren kívül teljes kiőrlésű pékáru, sok zöldség, felvágott, sajt. Kávé, tea, kakaó, tej. Édesítőnek a cukron és a mesterségesen kívül eritrit vagy stevia. Mondjuk ha van tejbegríz, akkor nekem már minden mindegy :D
2019. máj. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én Ausztriában dolgoztam egy kis hotelben. Ott a reggelit ebből állítottuk össze:

friss zsemle, toast kenyérből fehér és teljes kiőrlésű, rozs kenyér és sokmagvas kockakenyér.

Felvágottból három féle, kétféle sajt. Növényi és teavaj. Baromfimájas és vegetáriánus krémek.

Natúr és gyümölcs joghurt, édes sütemények.

Főtt tojás, müzlifélék, zabpehely, kukoricapehely, gyümölcssaláta, friss gyümölcsök, zöldségek.

Ez nagyjából az alap, ami büfészerűen megy. Ezen kívül készítünk megrendelésre szalonnás tojást, omlettet, rántottát, virslit, sonkás tojást, kásaféléket. Teát és kávét.

Szerintem nálunk ez az árhoz képest oké. Tudnak választani, meg kérésre egyéni igényeket is teljesítünk, pl. legyen szójatej vagy gluténmentes kenyér.

2019. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2. Ez mind van nálunk :D Tehát komolyan nem értem. Tatárt akarnak enni reggelire talán?
2019. máj. 19. 16:03
 4/16 A kérdező kommentje:
1. Gríz főként akkor van ha gyerekek vannak, de többször van bundáskenyér is.
2019. máj. 19. 16:03
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Nálunk is gyakran írták utólag, hogy a reggeli az "very basic".

Egy hosszútávú ottartózkodónak biztos unalmas. De szerintem csak a látvány, mert mindig minden ugyanúgy van elrendezve. Hiszen ha otthon kinyitod a hűtőt, ott sincs nagyobb választék.

Esetleg csinálhatnátok egy netes felmérést, mit látnának szívesen. Szerintem ők se nagyon tudnának hozzátenni, de talán számítana a gesztus, hogy fontos a vendégek véleménye.

2019. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5. Ebben lehet valami, bár a tálalás is szerintem szép, választékos, szoktak díszeket is rakni.
2019. máj. 19. 16:11
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Nos, én egy 4 csillag superiornál vsgy 5 csillagnál ezeket várom el a basic dolgokon kivül: kulonleges tojásetelek, egg benedict pl, frissen facsart narancslé/smoothiek,avokádó, lazac, bio termékek, friss palacsinta/gofri, friss gyümölcsök az alap (alma,banán, dinnye, narancs,ananász) dolgokon kivül.pl. eper, mangó,maracuja, csillaggyümölcs. Ezeket olyan 300 euro/éj áraknál már elvárom
2019. máj. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Laylah ***** válasza:
58%

Mindenkinek más a fontos, viszont nagyon sok ember van, aki laktózérzékeny, számukra egy csomó minden kapásból ki van lőve, ha nincs mentes változat biztosítva: tejberizs, joghurtok, sajtok, tej, főzött krémes pékáruk (pl. vaníliakrémes akármik, csokis croissant vagy ilyesmik), kávét se tud inni, ha nincs mentes tej.

Legutóbbi alkalommal én egyébként kifejezetten hálát éreztem, mikor egy sarokban megtaláltam pár laktózmentes joghurtot, jól esett, mivel általában nem szokott lenni. Mi marad ilyenkor a választék? Kenyérfélék, tojás, felvágottak. Gyümölcsöt nem mindenki gyomra bírja reggelire. Ha ennyi a választékod, te se lennél boldog, főleg egy hosszabb ott-tartózkodás esetén.

2019. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8 Reggeliző vendégek nálunk a foglaláskor jelzik, ha speciális táplálkozási igényűek. Nem kell arra várni, hogy hátha számítanak rád és találsz valami ehetőt, nyugodtan jelezd, hogy mire van szükséged, hiszen megfizeted a reggeli árát.

Mi sem tartunk felesleges cuccokat, amire félévente egyszer van igény, amikor a foglaló jelzi, hogy kell, frissen vesszük.

2019. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Laylah ***** válasza:
39%
9.: Általában a hotelek adatlapjára fel van tüntetve, hogy laktózmentes (és néhol gluténmentes) ételeket is biztosítanak. Ami egyrészt igaz, hiszen ott a kenyér, a felvágott, a tojás, a gyümölcs, zöldség, virsli, bundás kenyér,stb., másrészt viszont az ember azért nem erre számít, mikor azt a mondatot meglátja.
2019. máj. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!