Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehet higgadtnak és...

Hogyan lehet higgadtnak és határozottnak maradni?

Figyelt kérdés
Mondjuk valaki direkt meglök mert provokál. Ilyenkor felmegy bennem a pumpa, felgyorsul szívverés stb. Lezúznám a képét, viszont ha csak annyit mondok is "Mivan?" akkor is nevetségessé válok mert akaratlanul is a stresszhelyzet miatt elvéknyodik a hangom és alig kapok levegőt. Hogyan lehet higgadtan lezúzni valakit? Mármint, hogyan lehet dominánsnak maradni és nem nevetségessé válni?

2019. jún. 15. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Engem is ez érdekelne. Talán erőszakmentes kommunikáció, asszertív tréning, vagy pszichodráma csoport, ilyeneken meg lehet tanulni.
2019. jún. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Dr. David J. Liebermann - Olvass az emberekben c. könyvét ajánlom. Menj be egy lírába vagy valami, és megtalálod a választ. Nekem is megvan a könyv, de épp nincs nálam. Nagyon érdekes és hasznos.
2019. jún. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokáig én is mindig felkaptam a vizet az ilyeneken, de ma már ott tartok, hogy felesleges az ilyen majmokon idegeskedni. Ha ilyen történik akkor csak annyit mondok neki, hogy siess nehogy elkéss. Persze ha látom, hogy jön és látom rajta, hogy szándékosan nekem akar jönni mert végig rám néz akkor kicsit befeszítek, hogy ő pattanjon vissza rólam. Nem ajánlott, mert az ideggörcsösek ezt egy kihívásnak vehetik aztán neked mennek, hogy megmutassák, hogy akkor is ők az erősebbek.


A lényeg az az, hogy ha felhúz, akkor se mutasd ki. Ha csak állsz tovább fapofával és beszélsz valakihez mintha semmi nem történt volna még az is jobb mint ha ingerülten utána szólsz, mert akkor lényegében elérte a célját.

2019. jún. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom.. Ha nem veszed észre az meghunyázkodás. Lehet hasznos lenne mondjuk boxolni járni? Ott talán megtanítják az önfegyelem és magabiztosság alapjait, másrészt szépen kórházba lehetne küldeni az ilyet, ahová való.
2019. jún. 15. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!