Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Esküvőn a fotós/videós összese...

Esküvőn a fotós/videós összesen 3 órára van szerződtetve és magától eszik. Mit gondolsz erről?

Figyelt kérdés

Te vagy a menyasszony/vőlegény.

A templomi esküvő után az állófogadáskor látod, hogy ő is eszik a péksütikből és kiszolgálja magát innivalóval (mint a vendégek), noha ezt sem te, sem a párod nem mondta neki. Egy-egy falat és korty közben persze rendesen dolgozik.

Melyik érzés/gondolat illik rád legjobban?


1) Azért fizetem a magas óradíjat, hogy dolgozzon, nem azért, hogy egyen-igyon!

2) Elfelejtettem neki külön mondani, de látom, már megoldotta! :)

3) Hosszabb munkaidő esetén teljesen normális, de 3 órát azért ki kéne bírjon - nem szép tőle, hogy eszik engedély nélkül.



2019. jún. 25. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Ez normális. Ő is vendég, jár neki minden ami a vendégeknek. Ezen felül a pénzt a fotókért kapja.
2019. jún. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
2. Szerintem alap, hogy fogyaszt a szolgáltató is. Normális menya a szolgáltatókat is figyelembe veszi és nem hisztizik 2 szem pogácsán.
2019. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi mondtuk előre a fotósnak, hogy nyugodtan egyen-igyon ő is. Nyilván ha több időt tölt evés-ivással, mint fotózással, akkor szólok neki, de alapvetően teljesen normális, hoyg 3 óra alatt eszik-iszik is. Ha egy órára megyek el otthonról, akkor is viszek magammal vizet, pláne ilyen melegben.

Szóval a kettes verziós választanom.

2019. jún. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1

Jómagam egyet értek, egyen persze.

De vendégnek azért nem nevezném, még ha kedvelem is és örülök, hogy ott van, attól ő még nem vendég hanem szolgáltató.

2019. jún. 25. 11:13
 5/11 A kérdező kommentje:
Illetve kérlek, ha szolgáltatóként válaszolsz a kérdésre, azt jelöld meg! :)
2019. jún. 25. 11:14
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

A 2-es gondolat illene rám, azt leszámítva, hogy nem felejteném el mondani nekik. Teljesen magától értetődő szerintem, hogy eszik/iszik.


Amikor az esküvőnk volt, ugyanúgy beleszámoltuk a menü rendelésekor a szolgáltatókat is, akik jelen voltak.

Zenekar (6 fő), szervező és a 2 segédje, vőfély, fotós (2 fő), videós (2 fő volt). Ezen felül amikor a virágosok még díszítettek délelőtt, mondtuk nekik, hogy jöjjenek át a lányos vagy a fiús házhoz, és egyenek-igyanak nyugodtan.

2019. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

3 órát ivás nélkül nyilván nem kell kibírnia senkinek, ez magától értetődik. Szerintem evés nélkül se, hiszen ha beleszámolod az oda vissza utazást, ami közben azért annyira nem egyszerű/kényelmes enni, akkor sokkal több idő is lehet ez.


Úgy gondolom hogy mindketten hibáztatok. Attól még hogy nekem magától értetődik hogy eszik-iszik a fotós ha ennyi időt van ott, attól még azt gondolom hogy kérdés nélkül azért bunkóság kicsit. Másrészt viszont az, hogy ezen kiakadsz, az egyáltalán nem jogos, mert teljesen normális hogy fog enni-inni.

2019. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem az a lényeg, hány órát dolgozik, hanem az, hogy közben mindenki eszik. Alap, hogy minden jelenlévőt körbekínálunk, akár vendég, akár szolgáltató. Ez minden rendezvényen, ahol valaha megfordultam, így volt... (Nem csak esküvőkön, hanem céges, vagy protokoll rendezvényeken is.)
2019. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
2. A szolgáltató a vendéglátó szempontjàból bizony vendég.
2019. jún. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
82%

Mint szolgáltató válaszolok: a szolgáltató nem biorobot, 40C-ban Ő is párologtat nem csak a vendégek. Másik oldalról megközelítve te mint munkaadó köteles vagy biztosítani ebben a meleg időben védőitalt a részlre, ez nem opció.


Másfelöl a kérdés feltevése kicsit megalázó szerintem... nem mennék olyan pár esküvőjére dolgozni, ahol ilyen kérdés felmerül, hogy ihat-e a szolgáltató (természetesen nem alkoholt)

2019. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!