Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti is tudtátok tiniként, hogy...

Ti is tudtátok tiniként, hogy hová "kell" menni buliba, inni stb. , nem?

Figyelt kérdés
Én mindig meglepődök azon, amikor egy kérdés alatt olyan válaszok érkeznek, hogy pl. x év alatt be sem engednek, hazaküldenek, elkérik a személyidet, nem szolgálnak ki és így tovább. Persze, vannak olyan szórakozóhelyek, bárok stb., ahol betartják ezeket a szabályokat, de eddigi tapasztalataim szerint ezek inkább komolyabb, nívósabb és általában ezzel együtt drágább helyekre jellemzőek és azért ezek nem feltétlenül a tiniket célozzák meg, mint célközönséget. A legtöbb fiatal legalábbis szerintem "csak" szimplán arra megy, hogy barátokkal szórakozzanak és ilyen-olyan mértékű italozás mellett beszélgessenek, táncoljanak, játszanak és nem a környezet, kiszolgálás stb. minőségét tartják fontosabbnak (ha egyáltalán elérhető számukra). Ezen lehet vitatkozni, hogy ez jó vagy rossz, de én ezt látom és nekem az a tapasztalatom, hogy azért mindig meg is lehet találni azokat a helyeket, ahová fiatalként is beengednek, kiszolgálnak és így tovább. Egy adott közösségben, városban ennek szerintem van híre és elterjed, hogy hová kell menni szórakozni. Én tök átlagos sulikba jártam és a baráti társaságom is abszolút normálisnak mondható (tehát nem valami durva, züllött környéken bandáztunk a tesco parkolóban), de mi is tudtuk, hogy melyik az a hely, ahová be tudunk ülni és mentünk is, ha éppen ahhoz volt kedvünk. Ez nem egy régi történet, még mindig ugyanoda járnak az otthoniak és én nem is tartom ezt egy egyedi esetnek, mert csomó embertől hallok hasonlókat. Szóval én nem azt mondom, hogy az a jó, ha kamaszok lepik el a szórakozóhelyeket, bárokat stb., de nekem mindig furcsa és picit ilyen álszent dolognak tűnik, ha úgy beszélnek erről, mintha ez nem létezne. Ti erről mit gondoltok?
2019. jún. 26. 09:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen. Bár én régebben voltam fiatal, akkor kevésbé is figyeltek erre. Az volt a fura, ha valahol betartották a szabályokat. Üzletben alkoholt venni nehezebb. Szórakozóhelyre sohasem volt, hogy ne engedtek volna be. Olyan sem, hogy ne szolgáltak volna ki. Étteremben, bárban volt, hogy nem adtak alkoholt. Egyébként mi is átlagos diákok voltunk, nem balhésak, részegre ivók.

De most a mai tizenévesek tapasztalataiból is azt hallom, hogy most is ugyanúgy megvannak ezek a helyek. Szórakozóhelyeknél az én városomban van, ahol betartják, kiskorúak nem mehetnek be. És vannak olyanok, ahova bárki mehet, ezért tele van 14 évesekkel, így oda normális idősebb be nem teszi a lábát.

2019. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!