Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tanuljam meg hogy mit...

Hogyan tanuljam meg hogy mit szabad és mit nem? Egyéb problémák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nehezemre esik a beilleszkedés és a barátkozás,de az új iskolában sikerült.Lettek barátaim,aminek nagyon örülök,de meg is kell tartsam őket.A probléma az, hogy furcsa vagyok.Ezt én magam is tudom,de valahogy nem jut el az agyamig,hogy mik azok a cselekvéseim vagy megszólalásaim,amik miatt ezt gondolják rólam az emberek.Azt sem tudom,hogy egy beszélgetésben vagy bármilyen egyéb szociális helyzetben mit szabad és mit nem szabad megtennem.

Elmagyarázni is nehezemre esik,így itt egy pár példa:

-Random nem tapogatok meg senkit(tapogatásba beletartozik a kézfogás,ölelkezés,más mellkasába való bújás,ruha húzogatás)

-Ha nem nézek a másik szemébe,helyette más tárgyakra terelődik a figyelmem az tiszteletlennek számít

-Más cuccát nem igazítom meg,mert az furcsa

-Más házában nem kezdek el pakolászni,takarítani,mert az is fura és senkit sem érdekel, hogy engem mi zavar


Ezeket sikerült eddig megértenem.

Igyekszem vicces lenni,mert az emberek szeretik, ha szórakoztatják őket és úgy tűnik,hogy néhányan élvezik a társaságomat és a humoromat,ezek mellett jó mosolyogni látni az embereket,főleg mikor tudom,hogy én mosolyogtattam meg őket.Hasznosnak érzem magam olyankor.


Hogyan tudnám megtanulni,hogy mit lehet és mit nem? Hogyan fejlesszem magam?

Nem merem megkérdezni a barátaimtól.


Hogyan tudom valakinek a tudtára adni,hogy kedvelem őt,mint barátot?

Honnan tudhatom,ha valami rosszat mondtam? Milyen jelei lehetnek?


Tudom,hogy rengeteget írtam,szófosásom is van.


Köszönöm a segítséget és a rám pazarolt időt!



2019. jún. 28. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Aspergeres vagy h ennyire nem vagy tisztában alapvető emberi dolgokkal?
2019. jún. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla,sosem voltam kivizsgáltatva.Otthon az iskolai dolgokról nem beszélek és eltűröm azokat a dolgokat,amik zavarnak.
2019. jún. 28. 21:42
 3/5 A kérdező kommentje:

*így nem merült fel az asperger gyanúja


Elnézést,hamarabb küldtem el.

2019. jún. 28. 21:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az eddig megszerzett ismereteid már tökéletesek. Nyugodj le! Legyél önmagad és kész. Nem kell tökéletesnek lenni, más se az. Ne azzal foglalkozz, hogy mi van, ha rosszat mondtál, úgy nem lehet társasági életet élni, ha lemerevít az önkontroll és az aggodalmaskodás. Akit kedvelsz, azzal többet beszélsz, többet mosolyogsz rá, több időt töltesz vele.
2019. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Figyeld, melyik helyzetben mit csinálnak a többiek, és ezt vedd támpontnak.
2019. jún. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!