Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért puffadok fel egy epres...

Miért puffadok fel egy epres banános smoothie után?

Figyelt kérdés
Saját készítésű smoothiekat szoktam itthon, semmi mást nem rakok bele csak fagyasztott epret, banánt és növényi szója tejet (biztos hogy nem ezzel van a probléma mert ezt már több éve iszom és csak a smootheiknál puffadok fel.) Mi lehet a gond?

2019. aug. 26. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Túl sok gyümölcscukrot viszel be egyszerre, szerintem. Van akit bizonyos gyümölcsök vagy zöldségek is puffasztanak.

Próbáld meg más gyümölcsökkel, vagy kombináld zöldséggel.

2019. aug. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a növényi tejtől biztosan nem lehet, akkor vagy a banán vagy az eper van rád ilyen hatással. Próbáld ki más gyümölccsel.
2019. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szomorú vagyok ettől hogy nem rakhatom bele a 2 kedvenc gyümölcsömet. Esetleg tudtok még néhány jó kombinációt amiben vagy eper vagy banán nincs? Most kiváncsi vagyok hogy mitől is lehet a puffadás igazán
2019. aug. 26. 10:33
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
A banán miatt. Puffaszt.
2019. aug. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy minden összetevőt bírsz és nincs velük probléma, akkor próbáld ki azt, hogy nem frissen iszod. Hagyd állni pár órát, hogy a belekeveredett levegő kijöjjön.
2019. aug. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem smoothie-ba teszed a banánt/epret, hanem csak úgy megeszed, akkor is érzel valamit?
2019. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%
A banánban eleve nagyon sok a cukor, azonban a pépesítéssel, turmixolással megnöveled az ital glikémiás indexét! A szervezet nem tudja ilyen gyorsan feldolgozni a cukrokat.
2019. aug. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Mellékes megjegyzés: a tejet teszel bele, még ha növényit is, akkor az már nem smoothie, legjobb esetben is valamiféle turmix.

Egyébként szerintem mégiscsak a szójatej a ludas, más az, ha magában iszod, és ha mással kombinálod. Főleg, ha a gyümölcsöktől sincs magában bajod, márpedig gondolom nincs, ha magában is a kedvenceid.

Próbálkozz 100%os almalével helyettesíteni, nem kell belőle sok, csak hogy iható állagú legyen az italod. És ez lesz a smoothie amúgy. :)

2019. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!