Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Tényleg komoly különbségek...

Tényleg komoly különbségek vannak kávé és kávé között?

Figyelt kérdés

Sokan jönnek ezzel, komoly viták is ki szoktak alakulni, hogy ez a kávé a jobb vagy az. Ilyen pörkölés meg olyan pörkölés. Meg az sem mindegy, hogy hogyan főzöd le.

Én mindezt nem tudom, nem szoktam durva különbséget érezni. Igazából csak a koffein miatt iszom. Meg mivel nem bírom a keserű ízt, így felöntöm tejjel kb 1:3 arányban.



2019. szept. 2. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Ne haragudj de elég nevetséges, hogy te nem érzed a kávék közötti különbséget.

Ez olyan mintha valaki azt mondaná, hogy nemtom szerintem nincs a borok között különbség, mind szőlőből van, meg savanykás.

Ez nem ilyen hipszter hülyeség, különböző fajták vannak és rohadtul nem mindegy, hogy mennyi ideig és hogyan pörkölik, ez adja meg (vagy nem) a "keserűségét".

2019. szept. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Másik meg hogyha te nem érzel egy kotyogós meg egy komoly nagynyomású kávégépben lefőzött kávé között a különbséget szintén orvoshoz kéne fordulni. Az egyiken kb 1 cmes hab áll meg tök krémes az egész a másik meg híg, már ránézésre van különbség.

De ne zavartasd magad. ez csak ilyen sznob hülyeség. nyilván

2019. szept. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azért így lekezelni szerintem igenis van aki érzékenyebb erre! Én pl. Két ugyanolyan pörkölésű de más márkájú kávé közt is érzem a külőnbséget.. Mikor otthon nem a megszokott Chibo kávé van egyből észreveszem. De ha ő felönti tejjel, meg lehet még meg is cukrozza akkor jó, hogy nem érzi
2019. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vannak, de nincs ezzel baj. Van akinek a Kőbányai jön be meg a zsíros kenyér, van aki nek nem.
2019. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

"Ez olyan mintha valaki azt mondaná, hogy nemtom szerintem nincs a borok között különbség, mind szőlőből van, meg savanykás."

Aki évente egyszer-kétszer iszik csak, az pont ennyit tud róla elmondani. Ahhoz, hogy érezd a különbségeket, elég tetemes mennyiséget meg kellett már innod, és viszonylag rövid időközönként, rendszeresen, hogy ne felejtsd el, mire a következőt iszod, hogy milyen volt az előző. Nem kéne azért ennyire lenézni a kezdőket. Te se úgy születtél, hogy minden ott volt a fejedben.

2019. szept. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%

Csak én nem adom elő magam, hogy nincs különbség a kávék között, mikor liter tejjel felöntve iszom. Iparágak épülnek erre, több ezer éve termesztik a különböző fajtákat de biztos nincs benne különbség. Értelmes kérdés.

Én pl. nem értek a borhoz de nem teszek fel ilyen kérdést hogy "2/3 kólával iszom a bort de sztem nincs köztük különbség, tényleg különböznek a borok?"

na mindegy szerintem ez retardált kérdés.

2019. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Hat igen, en ritkan iszok barmolyen piát, de igy azt mondanam laikuskent minden bornak bor ize van, es minden sornek sor ize van, kulonbseg tetel nelkul. De nyílván mert nem vedelem rendszeresen hogy érezzem. Sot, nekem is a kavek kb ugyanolyanok. A kis 3in1 por kávék pl nescafe, na az az egyetlen amit felismerek, mert csak azt iszok. Az osszes tobbi marka az nekem csak sz.. kave ízű, a nescafe meg jó kávé izu es ugy ennyi. De hogy ilyeneket hogy porkolos meg fajta, meg eghajlat eszrevegyek, na azt nem. Sot ez volt minden tudasom, nekem az osszes kotyogos kávé egy ízű (sz.. xd), ezert csak jo sol cukorral vagyok hajlando meginni, es kis tejjel. De a gépi kávék amik darálják is mind ugyanolyanok nekem. Szerintem ahhoz hogy eszrevedd a kulonbseget nagy fogyasztonak kell lenni, lasd pl. bor, vagy hogy nagyon szeresd.

En pl a teaknal vagyok finnyas, teljesen mas a pickwick es a lipton zold tea, vagy akarmilyen mas teat mondhatnék. Fel lehet siman ismerni csak íz alapjan.

2019. szept. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!