Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A normál Linde CO2 megfelelő...

A normál Linde CO2 megfelelő tisztaságú ahhoz, hogy SodaStream patronokat utántöltsem vele?

Figyelt kérdés

Erre gondolok: [link]


Illetve mennyibe kerül egy ilyen Linde palack? (nem a gáz, hanem maga tároló) Esetleg van valakinek tapasztalata SodaStream utántöltésével?



2020. márc. 17. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Ha van sodastream patronod, azt becserélik telire 2800 ft-ért. Az új teli patron 9000. Nem vészes összeg. A képen megjelölt linde patron méretét így képről nem tudom megítélni, így nem tudom,jó-e sodastream gépbe.
2020. márc. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy ilyen palack 30-40e Ft. A gáz átfejtése belőle nem gyerekjáték! Speciális nagynyomású tömlő kell és csak fejjel lefelé vagy eldöntve lehet kifolyatni belőle a Co-t. Mindezek mellett csak a tölteni kívánt palackra írt mennyiséget (kilóban vagy grammban) szabad átereszteni, mert a túltöltött palack később szétrobbanhat.

Egyébként létezik élelmiszeripari tisztaságú belőle.

2020. márc. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tehát 30-40 ezer a palack + utána cserélik telire 9000 forint körüli áron. Ugye? Ezzel a kis SodaStream palackot 22x tele lehet tölteni.


Tömlő nem kell hozzá, csak egy adapter. Pár ezer forintért lehet rendelni.


Bár láttam olyat is, hogy közvetlenül kötik a 10 kilós palackot a SodaStream gépre, na ott van egy tömlő... de ez konkrétan ehhez a géphez és tartályhoz készült, szóval bírnia kell a nyomást: [link]


A kérdés az, hogy a 9000 forintos CO2-t szabad-e használni szódavízhez vagy mennyibe kerül az "élelmiszeripari tisztaságú".


#1: Köszönöm, de a SodaStream palackokkal tisztában vagyok, szerintem 2800 ft/60 liter szóda elég drága, kb 50 forint/liter.. ennyiért palackos ásványvizet kap az ember. A gépbe nyilván nem fér be a Linde palack, hisz ez 10 kiló gázt tartalmaz (a legkisebb, de van 37.5-es is). Szóval maga a palack több 10 kiló lehet és ennek megfelelően elég nagy.

2020. márc. 17. 16:18
 4/5 A kérdező kommentje:

Viszont közben megtaláltam a válasz így, hogy a #2-es segített mire kell keresni:)


Szóva ilyet kell vennem:

[link]


Nem azt amit a kérdésben belinkeltem.

2020. márc. 17. 16:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, az az élelmiszeripari. Valójában ugyanaz a gáz van benne, csak a palack tisztaságára fokozottan ügyelnek.

A nagynyomású csöves átfejtőt jobbnak tartom mint egy adaptert, mert azt használva lehet mérni töltés közben az átfejtett gáz mennyiségét illetve súlyát. Ezzel elkerülhető a túltöltés.

2020. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!