Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Felrázás után forró ital?...

Felrázás után forró ital? Hogyan működött?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


emlékszem gyerekkoromból, hogy voltak olyan kakaók amiknek az alját be kellett nyomni, felrázni és utána forró lett. Miért tűntek el ezek? Hogyan működött ez a pohár? Létezik még, hogy ilyet lehet kapni valahol, esetleg kávéval? Sajnos ezúttal google barátom nem segített, de lehet, hogy csak rosszul kérdeztem tőle.



2020. ápr. 27. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Én még sosem hallottam ilyenről, de gondolom valami nátrium vagy annak valami vegyülete lehetett egy kis kapszulában, ami aktiváláskor vízzel keveredve hőt fejlesztett.


Talán ma már azért nincs, mert ilyenkor a visszamaradó cucc elég mérgező, nem jó ha véletlenül elfogyasztja az ember.

2020. ápr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Ha az almombol felraznak, semmifajta italra nincsen kedvem, sem igenyem.
2020. ápr. 28. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem emlékszem ilyenre, de kb hasonló elven működik, mint a pattintós kézmelegítők.
2020. ápr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem emlékszem ilyenre, ez mikor volt és melyik országban? De szerintem is nyilván úgy működött, mint a kézmelegítők, ami nátrium-acetáttal működik, talán ha így rákeresel találsz valamit.
2020. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
2020. ápr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Magyarhonban volt, kisgyerekként ittam ilyet. Nem tudom a kakaón kívül volt e még, de ha emlékeim nem csalnak az alját kellett benyomni a műanyag pohárnak és felrázni. Aztán forróvá vált a kakaó. Nem, nem álmodtam :D Van az ismerőseim között is aki emlékszik rá :)
2020. máj. 3. 21:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Hmm érdekes ez a self-heating can wikicikk. Ám ez nem can volt, hanem műanyag pohárban, mint a legtöbb sulis kakaó. Legalábbis én úgy emlékszem.
2020. máj. 3. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!