Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mitől lesz a meglangyosított...

Mitől lesz a meglangyosított ivóvíz - úgy általában - kevésbé élvezhetőbb mint a hidegvíz?

Figyelt kérdés

2020. jún. 2. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Megszokás. Semmivel sem élvezhetetlenebb, csak mindenhol a "jéghideg víz" a pozitívnak említettt.
2020. jún. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A hidegebb - mondjuk 14 C. fokos - víz akart lenni a hidegv... A meglangyosított - mondjuk 30 C. fokos - víz lenne. Ennyivel helyesbíteném helyesírásilag és kiegészíteném tartalmilag a kérdésemet.
2020. jún. 2. 09:19
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Hát még a 🍺
2020. jún. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem volt még az tapasztalat, hogy "..olyan szomjas vagyok, olyan jól esne egy pohár víz..", de mikor megittam a langyos vizet, akkor olyan érzetem támadt közben, hogy mintha hidegebb formában jobban esett volna ez a pohár víz? Én az ilyen esetek racionális - esetleg tudományos - hátterére lennék kíváncsi a kérdésemmel.
2020. jún. 2. 09:26
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
A hideg(ebb) vizet szoktad meg, ezért van az az érzeted, hoyg jobban oltja a szomjat.
2020. jún. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Phoney ***** válasza:
100%
A tudományos magyarázat valószínűleg az, hogy a természetben a hidegebb víz általánosságban (!) biztonságosabb (forrásvíz, nagy folyóvíz), a melegebb pedig veszélyesebb (pocsolya, egyéb megrekedt állóvíz), ezért ösztönösen a hidegebbhez vonzódunk.
2020. jún. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Tápióbicskén születtem ahol nagyon nagyon kemény volt a víz. Ha lementem a nagymamához a Makó melletti Földeákra nem tudtam eleget inni, mert nem oltotta szomjam a víz. Kiderült, hogy azon a vidéken nagyon nagyon lágy a víz. (Mintha anyám azt mesélte volna, hogy kevesebb mosószert használtak lánykorában, mint itt ahová férjhez jött, és születtem.) De aki ott született annak nem gondja szomjúság oltással, de Én nagyon szenvedtem a nagymamánál az ötvenes években amikor nem volt palackozott víz.

Egyiptomba úton, úton útfélen hűtött palack alpesi jégből készült palackozott vizet lehetett venni. Hiába volt lehűtve az se oltotta szomjam. Éreztem, hogy lágy víz. Van valami magyar cég aki sikeresen exportál palackozott vizet gazdag Szaúd-Arábiaiába, nagy sikerrel szerintem azért mert keményebb a víz és jobban oltja szomjat.

2020. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!