Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért csak cukormentes kólák...

Miért csak cukormentes kólák kaphatók itthon?

Figyelt kérdés

Pepsi és Coca Cola termékeire gondolok elsősorban. Van mindegyikből százfajta (vaníliás, narancsos stb.) de rendes, cukros változat csak elvétve kapható kisboltokban. Mi ennek az oka?

Nem hiszem, hogy ne lenne ezekre kereslet, ha a zérósokra is van...



2020. okt. 12. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
errefele van cukros is
2020. okt. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Hol nem lehet kapni cukrosat? Melyik városban van ez? :O
2020. okt. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Hol laksz? Mert itt van.
2020. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1, lehet kapni cukrosat is, még nem jártam olyan helyen, ahol nem lehetett

2, két-három okból is preferálják a gyártók a cukormentes verziókat, ezek a következőek:

- az a trend, hogy egyre inkább ezeket keresik az emberek

- az édesítőszer többnyire olcsóbb, mint a cukor

- literenként 15 Ft Népegészségügyi termékadót spórol meg vele a forgalmazó. Azaz ha ugyan annyiért adja, mint a cukrosat, akkor ennyivel több haszna van rajta.

2020. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
Hol élsz, a Marson?
2020. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Váó, én sem kapok ízesítettből csak cukormentest ami nagy f*s. Tesco, Auchan, Lidl, Aldi. CSAK és kizárólag édesítőszeres ízesített, vagy sima cukros. Ennyi. Ti hol laktok hogy nálatok lehet kapni? Én dél Pest
2020. okt. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 4. válaszolónak a normális választ.

Többieknek: Természetesen rendes cukros bárhol kapható.

Itt elsősorban az egzotikus ízű kólákra gondoltam. (pl. vanília)

2020. okt. 12. 16:02
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Már szinte alig létezik cukros üdítő, az édesítőszerest meg nem tudom meginni, mert hányingerem van tőle.
2020. okt. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is nagy fájdalmam (és mielőtt leírja valaki, nem, nem naponta iszom én sem, literszámra, mert az egészségtelen), hogy a "régi" eredeti cukros vanília pl eltűnt. Meg szívesen megkóstolnám a narancsosat is, de a zero volta teljesen elveszi az ízét. Persze az is szomorú, hogy ezeknek már az elállhatósága sem olyan, mint régen (pl a szénsavas 2-3 nap után már nem is buborékos, amikor kiöntöd egy pohárba), de ahogy pl az üzemanyag esetében is sokan mondják, hogy az osztrák benzinnel érezhető a különbség - nos az amerikai kóla is érzed, hogy az itthonihoz képest extra cukor van benne, az ottani zero kb olyan izű, mint az itthoni cukros - és természetesen a 2 literes palackban, ami már 5 napja fel van bontva még mindig nagy mennyiségű szénsav van.

Hogy itthon van-e köze a chipsadónak meg egyebeknek, hogy látványosan romlik a minőség, nem tudom, mindenesetre szomorú, hogy mi nem az igazi, eredeti ízt kapjuk a boltokban.

Ahogy pl a Pepsi Mango is lehetne finomabb, ha nem zero lenne.

De valóban ez az ál-trendi, a tiszta csont-bőr lányok is cola zerot isznak, mert az a menő.

2020. okt. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!