Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Töltött már valaki újra...

Töltött már valaki újra Cafissimo kávékapszulát?

Figyelt kérdés

Tchibo Pure gépben használom. Gondoltam megpróbálkozok az utántöltéssel, így ihatom a régi klasszikus ízeket is.

Youtube-on néztem, elég egyszerűnek tűnik az újratöltés, nem kell sem alufólia sem mással lefedni, csak a két műanyag szűrőtárcsa közé tenni a kávét.



2021. aug. 8. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Majd ha megunom a kapszulás gépem, veszek automata eszpresszó gépet, de nem gányolok. Egyedül régen a senseohiz vettem ilyen többször használatos cuccot amit töltögetni kell, de túl macera. Annyi erővel a kotyogó jobb.
2021. aug. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményt #1.
2021. aug. 8. 21:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Tudom, nem sokat segítettem, de gondoltam megosztom. :)
2021. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jól is tetted,alapvetően én is így gondolom, egyetértünk. Viszont meg lehet közelíteni olyan oldalról is, hogy mondjuk egy kotyogónál mennyivel tud gyorsabb lenni. Ha az összes használat utáni mosogatást össze adod és az az idő alatt kapszulát gyártasz akkor a hétköznapokban csak van egy kis időelőnyöd.

Magyaros fúrfanggal lehet egy 15 báros kávégéped relatív kis beszerzési és üzemeltetési költséggel.

Igazából az érdekel, hogy nem fog-e folyni az utólagos kapszula.

Neked milyen géped van?

2021. aug. 8. 23:17
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, itt van hogyan kell újratolteni :)

2021. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1/3 vagyok. Tassimom van egyébként, elég drága bele a kapszula, de szeretem az eszpresszójukat. Ennél nem hiszem hogy működne a töltés, mert a feleség néha rosszul teszi be, és félrelyukasztja a fóliát, akkor orrán száján folyik, és jöhet a nagytakarítás.
2021. aug. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én szoktam tölteni. Előre el van mosva vagy húsz kapszula, így kevésbé macerás maga a kávé elkészítése. Úgy csinálom, hogy alapból finom őrlésűt teszek bele, de a végén a tetejére, tehát a nagyobb átmérőjű szűrő alá egy réteg mokkát. Előre vágtam ki vagy harminc alufóliát, amiből eggyel befedem. Ezt sokszor összehajtogatott fóliából csináltam úgy, hogy a kapszula átmérőjénél kicsivel nagyobb poharat nyomtam a fóliába, majd körbevágtam. Utána szétválasztottam a lapokat egymástól.

Így kb. másfél percig tart csak a kávéfőzés. Vizet nem nagyon ereszt, néha kevesebb víz marad utána, mint a gyári kapszulánál.

A főzőm Cafissimo Pure.

2021. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7 Szia!

Nekem mostmár egy hónapja legalább megvan a Pure. Én nem fedem le a kapszulát, úgy sem ereszt. Kávéból is homogén a tartalma, nem variálok rétegekkel. Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatodat!

2021. szept. 25. 21:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!