Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mennyi vizet kell inni egy...

Mennyi vizet kell inni egy átlagosan erős kávé után?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy mennyi az a mennyiség a vízből kávé után, ami még jót tesz, de azért még nem álmosít el?

2021. szept. 18. 15:48
A kérdező szavazást indított:
fél liter
fél liternék levesebb
fél liternék több
17 szavazat
1 2 3
 1/22 B.112-es ügynök ***** válasza:
93%
Emberenként változó.
2021. szept. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

A víz nem álmosít.

Ha mondjuk iszol egy deci kávét egy deci tejjel, az a tej miatt már nagyjából nullára jön ki. Némiképp ellensúlyozza a kávé hatását. Érdemes utána még 1-2 deci vizet is meginni, főleg ha tej nélkül ittad a kávét, de annál többet felesleges. Azon kívül pedig amennyire szomjas vagy, annyit igyál.

2021. szept. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Csak én nem értem a kérdést? Miért kellene kávé után vizet inni? 20 éve kávézok, sosem ittam utána.
2021. szept. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Kávé után NEM KELL vizet inni!
2021. szept. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért de nekem nagyon jól esik vizet inni utána, és én iszok utána.
2021. szept. 18. 17:42
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Ha NEKED jól esik, akkor igyál, de ettöl még nem KELL a kávéra vizet inni, csak lehet.
2021. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Évente ha 1x kávézok de akkor utána megiszok felet kb 1 órán belül, bár alapból nagy a folyadékigényem, de inkább teás vagyok.
2021. szept. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én se hallottam még soha ilyet, csupán lehet, de egyáltalán NEM KELL utána vizet inni, ez csupán a Te megszokásod! Innentől kezdve a víz mennyisége is lényegtelen, amennyit akarsz! A víz egyáltalán nem álmosít, hacsak nem arra gondolsz, hogy a gyomrodban felhígítja a kávét, és így csökkenti a hatását! De ha alapból nem vagy álmos, kávé nélkül se, a víztől se leszel az!
2021. okt. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
20%
Drágább helyeken alapból vízzel adják, persze Magyarországon a népesség 90% a kávéfogyasztónál valami kotyogós vagy instant ócsó de jónál félúton véget ér.
2021. okt. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
#9: Nem hiszem. Mármint, hogy vízzel adnák. Mi bejártuk Horvátországot az elmúlt 10 évben, sehol nem kaptunk hozzá vizet. Pedig volt, ahol tavaly 1500 Forintnak megfelelő összegért adtak egy kis csésze kávét. Se itthon se külföldön még csak nem is láttam, hogy vízzel kísérnék le a kávét.
2021. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!