Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Jó ötlet leszokni a kávéról?...

Jó ötlet leszokni a kávéról? Ti akik leszoktatok mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

2021. dec. 6. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Jó,legalább nem csinál savat.
2021. dec. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy a kávézásnak nincs olyan negatív társadalmi megítélése, mint az alkoholizmusnak, vagy a drogozásnak.

(vagy - más tekintetben persze, de a dohányzásnak - lsd. semmilyen nyilvános helyen ma már nem lehet dohányozni, sőt, zárt terekben se lehet.)


Én nem tartom negatív szokásnak, ha megállsz 2-nél. Én egyet reggel szoktam, ébredéskor (cigi nélkül, nem dohányzom) és egyet ilyen 2-3 óra között.


Ennél többet (mármint kávéból) csak nagyon fiatal koromban ittam, akkoriban, amikor rendszeresen dolgoztam teljesen össze-vissza, éjszaka, hajnalokba, sokszor késő délelőttbe, néha-néha délutánba is belenyúlva. Akkor lecsúszott egy nap 3-4, sőt, előfordult, hogy olykor akár 5-6 kávé is.

2021. dec. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ, mennyit és hogyan iszol. Napi 1-2 csésze egészséges... lenne feketén, cukor nélkül. Ha agyoncukrozva sok tejjel iszod, akkor a kalória bomba jellege miatt többet árt*, mint használ.

Ami a ráfüggést illeti, amig nem okoz problémát, ha nem iszol egy nap, addig nincs baj.

*nyilván abban az esetben igaz, ha az emberek azon 90%-ba tartozol, akinek amúgy is fogynia kellene, nem híznia.

2021. dec. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3

Hát azért egy teáskanál cukor meg két deci tej messze van a kalória bombától :)

Meg aki rendszeresen tejeskávét iszik, az szerintem annyival is kevesebbet kíván enni. Legalábbis én ezt látom magam körül.

2021. dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem untatok senkit a részletekkel, lényeg hogy többször is abbahagytam már a kávézást :). Minden egyes alkalommal voltak elvonási tüneteim (egy hetes fejfájás). A függőség amit okoz, komolyabb mint sokan gondolják.
2021. dec. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
A leszokásnak csak a negatív hatás érezhető, ami néhány napos fejfájás képében manifesztálódik. A pozitív hatását nem érzed, pedig jelentős. Le szoktak pontozni érte, de azért elmesélem; a kávé nem AD energiát, hanem a tartalékokat mozgósítja. Azokat a tartalékokat, amelyeket amúgy (többek között) az immunrendszer működésére használna fel a szervezet. Magyarul: a kávé a több vitathatatlan előnye mellett, ha csak időlegesen is, de blokkolja az immunrendszert.
2021. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Hacsak valakinek nincs szív- és érrendszeri betegsége, ami mindenképp indokolttá tenné, akkor teljesen felesleges, nem látom értelmét a leszokásnak! A dohányzással szemben töredékében sem annyira káros, az alkohollal szemben pedig abszolút nincs negatív társadalmi megítélése! Sőt, épp ellenkezőleg: rengetegen kávéznak, bevett szokás vendégségben egy jó kávé mellett beszélgetni, a koffeintartalma pedig inkább javítja az éberséget és szellemi teljesítőképességet, mégsem annyira káros, mint az energiaital!

Szerintem mindenképp jó dolog kávézni, jó egészség mellett pedig biztos nem fogok leszokni róla soha, ha pedig valamiért nem ihatnék többet, vagy nem tudnék napokig inni, hiányozna a megszokása, de attól még abszolút nem lennének elvonási tüneteim!

2021. dec. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én fáradtabb vagyok a kávézás miatt, nehezebben kelek fel.

Most keresem a leszokás módját, de túlságosan rászoktam. De más káros szenvedélyem nincs.


Ha savasnak találod a kávét, vagy refluxot okoz, az gond lehet. Én Dr. Chen féle Ganoderma itallal leküzdöttem a kávé okozta refluxot. Most már nyugodtan kávézhatok ettől.


Csak az a függőség és fáradtság ne lenne tőle :)

2022. febr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kávézással kapcsolatban egyetlen negatív dolgot tudok elképzelni, - volt ilyen munkatársam - ha valaki 2 óránként 10 percet elcsen a munkaidejéből kávézás, cigizés, ebéd, tízórai, uzsonna... címszavak alatt.


De ennek semmi köze magához a kávéhoz...

2022. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!