Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mennyibe kerül egy házi...

Mennyibe kerül egy házi espresso kávéfőző összeállítás?

Figyelt kérdés

Tehát maga a gép, daráló, stb.

Milyet ajánlotok? Melyik éri meg a pénzét?


Érdemesebb automata vagy karos gépet választani?


Ti mit használtok (típust is légyszives)?



2021. dec. 26. 10:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A karos gép szerintem egyszerűbb, az automatával viszont több adagot le tudsz főzni újratöltés nélkül, és többféle kávét vagy kávés italt tudsz beállítani rajta, hogy milyet csináljon!

Lehet eleve őrölt kávét is venni persze, de a frissen őrölt kávénak jobb az aromája, ezért szerintem plusz pont a daráló! Ha van rajta csészeelőmelegítő funkció, akkor a gép átmelegíti előtte az üres csészédet, így miután belekerül a kávé, tovább marad meleg. Mondanám a vízkőmentesítő hasznát is, hogy ne kelljen átfőzni ecettel vagy vízkőoldóval, de az automata gépekben ez már alapból benne van, és a karosak között is van egyre több típusban!

A Jura tényleg nagyon jó, de szerintem ott csak a márkát kell ennyire megfizetni, olcsóbb gépek között is vannak ugyanilyen jók! A legjobb márkák még továbbá: DeLonghi, Krups, Philips, Saeco, Tchibo, és Gaggia. Amúgy általánosságban automata gépből a Philips LatteGo-széria az egyik legnépszerűbb:

[link]

2021. dec. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindnenkinek a válaszát. Azért döntöttem a presszógép mellet, mert megelégeltem az instant kávét. Munkahelyemen van kávégép, és az egyik kollégám főzött nekem egy kávét, és hát össze sem lehet hasonlítani az instant kávéval, meg az előre darált/őrölt kávénak nincs olyan aromája.
2021. dec. 27. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!