Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Van a hazai boltokban olyan...

Van a hazai boltokban olyan kávé, ami csak itthon kapható?

Figyelt kérdés

Külföldi barátaimnak szeretnék adni, de nem vagyok otthon a témában. Nyilván a Tchibo stb amivel tele vannak a boltok külföldön is népszerű, de van esetleg olyan kávé nagyobb áruházakban, amit csak Magyarországon lehet kapni?

Interneten láttam kézműves "magyar" kávét, de baromi drága és szállítási díjjal együtt nem éri meg rendelni :(


2022. jan. 15. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Omnia
2022. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Bravos talán
2022. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Frei kávé mondjuk…

De tekintve, hogy nincs sok magyar kávéültetvény én valami mást ajándékoznék

2022. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

#1


“Omnia“



Szerinted az Omnia magyar?


Segítek, Hollandiában van a székhelye, a cég neve Jacobs Douwe Egberts


#3


“Frei kávé mondjuk…“



Tominak már több országban van kávéhálozata



2 nyert: 🏆🥇


[link]


Bravos minőség

A Bravos az egyetlen magyar márka a kávépiacon, ahol a termelés teljes folyamata Magyarországon zajlik.

2022. jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

"Szerinted az Omnia magyar?


Segítek"


Ne segíts mert ostoba vagy!


Az Omnia magyar.



"A bomba végül 1968 májusában robbant, amikor az ÉVCSV bejelentette, hogy hamarosan egy saját kávékeverékkel lépnek piacra. A latin „minden” kifejezésről Omniának elnevezett termék kifejlesztéséhez a Műegyetem Élelmiszerkémiai Tanszékének segítségét kérték, ahol 50 lehetséges keverék közül választották ki a magyar ízléshez legjobban passzoló formátumot." [link]


A Douwe-Egberts egy multi, amelyik megvette azt a céget, amelyik az Omniát gyártotta

2022. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

#5


Akkor magyar, vagy már nem magyar?


Ok tévedtem, beismerem, de abban igazam volt, hogy nem magyar MÁR, nem az.?😘

2022. jan. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
A receptúra, a keverék magyar, hiába adták el, attól még magyar maradt, hiszen már mindent eladtak.
2022. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Szerinted mi lehet magyar egy kávéban? Még ha az Omniára úgy-ahogy rá is lehet húzni, hogy az, minőségben semmiben sem különbözik egy bármilyen más alsó-középkategóriás kommersz brandtől bármelyik másik európai országban.


Inkább olyat vigyél, ami valóban unikális. Az én tapasztalataim szerint a Pick szalámit majdnem mindenki szereti, főleg, ha még kis showt is rittyentesz mellé (=vajas kenyeret katonákra/három kis szeletre vágsz, raksz a tetejére erős paprikát). A gyárilag szeletelt még jobb is ehhez, de persze rudat is lehet vinni.


A pálinka már megosztóbb, ott érdemes jó minőségű, de nagyon gyümölcsös ízűt keresni, tehát barackból is a jobbat.


Édességek közül valami különleges magyaros ízvilágú bonbon is működhet, a Stühmernek és a Demeternek is van sok finom (pl. zserbós, pálinkás, stb.), de nem olcsóak.

2022. jan. 16. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kifejezetten kávét kértek, ezért fogok kávét venni :)

A hungarikumokat, édességeket, Pick szalámit stb már ismerik :)


Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek :)

2022. jan. 16. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!