Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mi káros az energiaitalban?

Mi káros az energiaitalban?

Figyelt kérdés

Cukrot, koffeint szokták írni.


Nekem a koffein kell különben migrénem van(tartósan alacsony vérnyomás). Cukros cuccot meg azon kívül nem iszok csak sima vizet, szóval ebből a szempontból nekem a cukor is mind1.

Napi 1x 250ml-s adag káros így is?


Mellette semmilyen más koffeint nem fogyasztok

(sajnos növényi itallal is meghajt az pedig melóban nem praktikus, azért az energy).



2022. máj. 1. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Cukor nagyon sok van benne ha nem zero, amiatt káros, a koffeinmennnyiség ami benne van egyáltálán nem sok.

Én zerosat szoktam inni napi egyet, semmi bajom nincs tőle, sőt.

2022. máj. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
És ami még mellette van ? Sajnos nem mindent tüntetnek fel, márpedig a gyártónak érdeke, hogy rászokjon a fogyasztó, sőt függővé váljon. A koffein egyébként nem feltétlenül emeli meg a vérnyomást, viszont egyértelműen tágítja a hajszálereket, rontja a vérlemezkék működését. Így aztán elképzelhető, hogy a fogyasztás hirtelen abbahagyása élettani elvonási tüneteket okoz.
2022. máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Akkor is ártalmas a koffein ha alacsony a vérnyomásod… De nem is az a legnagyobb probléma hogy koffein van benne, hanem amennyi van benne… Rengeteg. Ráadásul olyan terhet ró a szervezetre, úgy bepörgeti a szívet, hogy nagyon nem egészséges.


TikTok-on egy csomó fiatal (18-20) évesek tesznek fel videókat a kórházból, hogy napi szinten itták 15 éves koruk óta, most meg a kardiológián fekszenek, mert 150 nyugalmi helyzetben a pulzus.

2022. máj. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Pl. A sok koffein, ami csak frissen fozott kaveba egeszseges.
2022. máj. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Látom az energiaitalt fogyasztóknak fájnak a tények:D


Majd 30 évesen szívbetegként is pontozgassátok az embert.

2022. máj. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
egyáltálán nem egészségtelen a koffein, sportolók is fogyasztják
2022. máj. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok én nem pontoztam, mert minden véleményre kíváncsi vagyok


#3 viszont szerintem ott nem napi 1, hanem inkább napi 3 is lecsúszott

2022. máj. 2. 07:04
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7


Nem feltétlen. Ha alapból érzékenyebb a szíved (amit nyilván nem tudsz, gondolom nem járkálsz évente kardiológushoz átfogó vizsgálatra), akkor az 1 is káros. Ha szerencsés vagy akkor az 1 még elmegy, de egészségesnek azt sem lehet hívni.


Ha valaki 2 szál cigit szív naponta nyilván jobb mint a 2 doboz, ettől függetlenül az sem egészséges, mert minden káros amivel pluszban terheled a tüdődet.

2022. máj. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7 Van benne valami, bár nálunk munka miatt kötelező a szív vizsgálat :D


Akkor majd próbálok a heti 3-nál, vagy inkább 2-nél maradni

2022. máj. 2. 08:47
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9


Szerintem mértékkel teljesen oké. Nem vagyok energiaital ellenes, én csak azt mondom, hogy ahogy mostanság isszák a fiatalok, az borzasztó tendencia aminek csak később látják kárát. Heti 3 még szerintem simán belefér.

2022. máj. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!