Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kedvenc ásványvizetek ilyen...

Kedvenc ásványvizetek ilyen meleg időben? Milyen módon isszátok? Hol mennyiért kapni?

Figyelt kérdés

2022. júl. 2. 23:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Csapvíz, hőtartó kulacsban😋
2022. júl. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Hűtött szódavíz.
2022. júl. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Hűtött csapvíz.

Szörpöt csinálok belőle. A levendulás-citromfüves a kedvenc.

2022. júl. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ásványvíz az megvan mindenkinek mit jelent a kérdésben?
2022. júl. 3. 00:38
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Szentkirályi. Hűtőtáskában hordva, jó hidegen. Sparban akciósan kb. 110 huf egy nagy üveg.
2022. júl. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Magyarországon nagyon jó minőségű a csapvíz.

A fene se fog pluszba pénzt kiadni azért, hogy palackban cipelhessem haza azt ami otthon is rendelkezésre áll. A műanyag hulladékról nem is beszélve.

2022. júl. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%

Azt se felejtsük el, hogy a csapvíz sincs ingyen. Lehet, hogy olcsóbb, de azért is fizetni kell. És mit ne mondjak, abban a pár hónapban, míg egy kispesti panelban laktam, én se ittam a csapból, konkrétan darabok voltak benne és más is panaszkodott rá, hogy milyen ez.


De a kérdező ásványvízre volt kíváncsi, nem arra, hogy a csapvíz is jó.

2022. júl. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én is ezt gondoltam, de utána hallottam, olvastam, hogy kb. 90-nél több olyan idegen anyag van/lehe benne, ami egyszerűen egészségtelen, és a vízművek szűrőrendszerei sajnos nem távolítják el. Nyilván az előírt értékek alatti értékek ezek... Ilyenek a hormonok, gyógyszer antibiotikum maradványok, nehéz fémek. Házi víztisztító kellene, de az 100ezer fölött van beszereléssel. Igazán a vízműveknek kellene népegészségügyi előírások szigorítása mellett foglalkozni a tisztítás tökéletességével. Talán megválaszolható, miért kell meddőségi klinikára járniuk a pároknak, ha a vízben fogamzásgátló maradványok, hormonok lehetnek...


Az íze is egész más, mint egy finom ásványvíznek. Azért is lettem volna kíváncsi, hogy boltban nektek melyik jön be. :)

Persze a természetes vízzáró rétegek között is egyszer megtelhetnek ilyen mérgekkel a vizeink, amilyen mértékben szennyezi az ember a környezetét, és akkor tényleg nem marad más csak a saját tisztítás.

2022. júl. 3. 01:10
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

"Azt se felejtsük el, hogy a csapvíz sincs ingyen."

Csapvíz díja (csatornázási díjat is beleszámítva) ~ 500 Ft/m³ (1 m³=1000 liter)


"...hormonok, gyógyszer antibiotikum maradványok..."

A szennyvízből mutathatóak ki ezek. Csapvízből nem. De rettegjetek csak, kell a bevétel a Nestlének meg a Coca Cola Co.-nak.

2022. júl. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Ha már ásványvíz a csapvíz helyett, akkor Szentkirályi, alaposan teleküldve friss citromlével.
2022. júl. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!