Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Az édesítőszernek (kávéhoz,...

Az édesítőszernek (kávéhoz, Coke Zero stb) lehet hashajtó hatása?

Figyelt kérdés
Aszpartámnak hívják, azt hiszem.

2022. okt. 9. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Éppenséggel lehet, de egyéni érzékenységtől függ.

Cukros vagyok, már mindegyiket megpróbáltam, engem a xilit (nyírfacukor) hajt meg kegyetlenül. Az eritrittel, aszpartámmal semmi bajom.

A férjemet viszont pont az eritrit hajtja, a xilittel semmi gondja.

2022. okt. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Az aszpartamnak ettol sokkal sulyosabb mellekhatasai lehetnek. Nekem honapokig tartott rajonni, hogy az aszpartam miatt lettem migrenes. Sajnos keso volt, a szervezetem ennek okan nem birja az idojarasvaltozast, a negativ hangulat is migrent okoz, de a cseresznye, a legminimalisabb alkohol, es meg egy csomo mas dolog is migrent okoz.
2022. okt. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Pedig igaza van az utolsó válaszolónak. Az aszpartam hosszú távú használata nagyon komoly dolgokat tud csinálni a testben, kutatások is voltak erről régen. Ez nyilván nem jelenti azt, hogy ez mindenkinél jelentkezni fog, de nagy az esélye. Akinek nincs cukorbetegsége, az még mindig inkább fogyasszon cukrot kis mennyiségben, vagy legjobbak a természetes édesítők, amikből már nagy a választék. Tényleg ki kell tapasztalni, én steviát és eritritet használok, a xilittől, maltittól nagyon rosszul vagyok. A kókuszvirágcukor is nagyon jó, és sokan használják a datolyapasztát is, talán az a legtisztább édesítő alternatíva.
2022. okt. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az összes fajta édesitőszernek lehet es van is ilyen hatása. Minden ember más mértékben tolerálja. Kb 2 éve egy édesítős muffintól 2 napig ment a hasam. Ma már mindenből csal azt veszek és sütök
2022. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!