Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kamillatea főzése?

Kamillatea főzése?

Figyelt kérdés

Jó, ahogy én csinálom?

Elektromos vizforralóban felforralom a vizet, közben egy bögrébe teszek teafüvet (pl. kamillavirágzat). A felforrt vizet beleöntöm a bögrébe, várok pár percet. Egy másik bögrére rakok egy fém teaszűrőt, és ebbe a bögrébe beleöntöm az első bögre tartalmát. A teafű így benne marad a szűrőben.


Lehet, hogy kicsit macerás, de nincs teáskannám.



2022. nov. 26. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól csinálod.

A gyógynövényteákat vagy főzni kell (amik pl. gyökérből, kéregből, erős, fás részekből vannak), vagy forrázni (pl. a kamilla, más levelek, virágok), vagy áztatni, ha olyan hatóanyagaik vannak, amik hőérzékenyek (pl. csipkebogyót célszerű előző este kézmeleg vízbe áztatni, majd utána csak iható hőmérsékletig visszamelegíteni, mert a forrázásra a C vitamin jelentős része elbomlana).

2022. nov. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy az első bögre le van fedve valamivel
2022. nov. 26. 07:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
persze, az jó, főleg a magas illóolaj tartalmú teáknál, ahol a forró gőzzel együtt a hatóanyagok egy része is távozna (ezt amúgy ki is használjuk, amikor pl. inhalálunk egy kamillateával. A gőzben ott van a hatóanyag, ami ilyenkor jó, de ha meg szeretném inni, akkor viszont azt akarom, hogy maradjon csak szépen a teában...)
2022. nov. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ok, köszi :)

Más jellegű kérdés: ha filteres teát csinálok, és ízesíteni is szeretném pl. mézzel, azt mikor kell? Valaki azt írta, hogy az ízesítést a filterrel együtt teszi a bögrébe, és ezekre önti a vizet, de én úgy tudom, a filter kivétele után érdemes ízesíteni a teát.

2022. nov. 26. 08:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nem a filter a lényeg... az tökmindegy

hanem a tea hőmérséklete

a méz hatóanyagainak egy része hőérzékeny. meg kell várni, míg a tea 60 fok alá hűl, de még inkább 40 fok körülre, és akkor marad érintetlen a méz hatóanyaga.

Nyilván nem kell a teát hőmérőzni... 40 fok az a hőmérséklet kb, amit a nyelved megégetése nélkül, kényelmesen meg tudsz inni, de azért egy "jó meleg tea"

2022. nov. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha valaki cukrot vagy citromlevet tenne bele, azt mikor kell?
2022. nov. 26. 10:27
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
az igazából tökmindegy, bár a citrom C vitamin tartalma is elbomlik magasabb hőmérsékleten, de az a pár milligramm, ami egy kanál citromlében van, igazából nem oszt, nem szoroz.
2022. nov. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!