Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hány gr pörkölt, őrölt kávé...

Hány gr pörkölt, őrölt kávé kell hány ml vízhez?

Figyelt kérdés

A kávét "üresen" nem szeretem, és még sosem csináltam (csak kapszulásat), ezért fogalmam sincs semmiről se. Csakis a cappuccinot szeretem, de azt nagyon.


A kapszulás cappuccino drágának bizonyult, ezért vettem a kapszulás géphez egy újratölthető kapszulát, amibe darált kávét lehet tenni.

Az őrölt kávé amit vettem: "COSTA COFFEE The Bright Blend 200g Darált kávé"


A kérdésem az az lenne, hogy ebből hány grammot rakjak a kapszulába, és mennyi vizet adjak hozzá?<--amire még kb 150ml felhabosított tejet ráöntve cappuccinót kapjak? (Hogy valami starbucks,cefe frei) közelítő ízélményt kapjak? De ha ez lehetetlen, akkor elég ha "csak" a kapszulás cappuccinók ízélményét visszatudom kapni kb 5x olcsóbban.


Előre is köszönöm a válaszokat



2022. dec. 1. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt 5 grammot ír kapszulánként:


[link]

2022. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi az a kapszulás capuccino?

A capuccino espressoból van, espresso kapszulák meg már 70 forinttól vannak.

2022. dec. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy igazi jo eszpresszóhoz 7gr kávé kell. A kapszulas kávéfőző értelmét az el3tben nem fogom tudni megerteni amúgy.
2022. dec. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3: Valóban van akinek az ilyesmi meghaladja a képességeit.
2022. dec. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
7 grammhoz mennyi víz kell? Mert a kapszulasoknal altalaban 40-50ml szokott lenni, de olvastam már olyat is hogy 20ml kell hozzá
2022. dec. 2. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:

5: a Nespresso-nál is be tudod állítani, hogy milyen kávét akarsz.... Attól függően adagolja hozzá a vizet. Szabad a választás...


Amilyen hosszúságú kávét szeretsz, annyi vizet használsz hozzá.

2022. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 20 ml az a ristretto.

40-60 ml egy presszó kávé.

2022. dec. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A tökéletes Capuccinohoz 18g kávéból főzünk 30-32g-ot aminek 25-30 másodperc alatt kell átfolynia a filteren és 170-175g habosított tejet adunk hozzá.


Azért írtam mindent grammban, mert ha mérleget használsz egyszerűbb.

2023. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, biztos hogy 18gramm kávé kell 30ml vízhez? A kapszulaba max 12grammot sikerült belepreselnem.
2023. jan. 4. 20:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, a 18g a portafilteres kávégépekhez értendő, nem a kapszuláshoz, de egy kiindulási alap amiből kiszámolhatod milyen arányra van szükséged.
2023. jan. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!