Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Milyen kávéfőzőt vegyek? Napi...

Milyen kávéfőzőt vegyek? Napi (reggel) 1 erős hosszúkávé tejjel (1 dl presszó, 1 deci tej), cukorral, és a lehető legkényelmesebben, leggyorsabban készüljön el, de frissen főzve. Az íz nem elsődleges, a koffein számít.

Figyelt kérdés

Nyilván az instant kizárva.

A kapszulás kávéfőző megéri? Ha igen, akkor melyik? Esetleg van kevésbé hulladékgyártó verzió, teszem azt, utántöltős???

Valójában nem nekem kell, ajándék lenne. Eddig filteresen lett főzve.

A cél, és igazából az öröm akkor lenne meg, ha az illető reggel félig felébredve kislattyog a konyhába, csipásan még meg tud nyomni egy gombot, és a friss kávéillat felébreszti végleg, és anélkül, hogy bármibe bármit kéne tenni, meg tudja inni a bögre kávét. :D


2022. dec. 12. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Legkényelmesebb, leggyorsabb, íz másodlagos, a koffein mindenek felett...

... és az instant "nyilván" kizárva!


Az igen, okos vagy!

A szempontjaid alapján nagyjából az instant mellett semmi nem rúghat labdába.

2022. dec. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Csak egy dl legyen?

Akkor vagy egy komoly darálós ami csak egy gombnyomás, vagy egy mini kotyogós.

2022. dec. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem értem, komolyan #1. Mi bajod van? A célszemélynek vannak ilyen (titkos) igényei. Most lehet ezzel egyetérteni, vagy vitatkozni, de a lényeg, hogy csak egy gombnyomás! legyen, és voálá, kész a kávé. Az már csak hab a tortán, ha tejjel és cukorral ízesítve lenne (nem tudom, lehetséges-e a kapszuláknál?) Ez okozna neki örömet. Az instant esetén nincs frissen főzött élmény, azt már próbálta! Az ízre azért írtam, hogy másodlagos, mert nem ragaszkodik márkákhoz, meg ahhoz sem, hogy frissen őrölt legyen.


#2. igen, egy dl erős kávé.

2022. dec. 12. 11:42
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha nincs ilyen, hát nincs ilyen, csak gondoltam, hátha mégis lehetséges. :D
2022. dec. 12. 11:44
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha 1 deci kell, és presszókávé erősségű, ami 3 cent, akkor az ugyebár 3-4 adag kávé egyszerre, tehát simán lehet venni egy 4 személyeset!

Amúgy 1-es vagyok, jó , nem olvastam el a magyarázatot, hogy ajándékba lesz, és a kitételeid alapján teljesen nyilvánvaló, hogy az instantot pont erre találták fel.

De ha főző kell, akkor a kotyogós nyilván kizárva, mert a legtöbb macera magasan azzal van.

2022. dec. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Nekem Szarvasi presszó kávéfőző van. Este bekészítem, reggel csak megnyomom a gombot és kb. 3 perc alatt lefő.

Szerintem gyors és (viszonylag) olcsó megoldást jelent a reggelekre.

2022. dec. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

French press, vagy filteres.


Nem annyira gyors, mint az egy gombnyomás a nespressoval, de magasabb a koffeintartalma, és a hozzá való kütyü kb. ezer forint...

2022. dec. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is szarvasi van.

A szüleimnek volt egy műanyag házas, az valami okból eldeformálódott idővel. Így azt mondom, hogy fémházasat kell venni.

2022. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Árkategóriát nem adtál meg, Jura automata gépek kb bármelyike képes erre
2022. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Philips Saeco. Már 7. éve nyűvöm, imádom.
2022. dec. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!