Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mi az az esővizes kefír?

Mi az az esővizes kefír?

Figyelt kérdés
Egy angol doku sorozatban mondták és fogalmam sincs mire gondolhattak valójában. Annyi fix, hogy az összegyűjtött esővizet erjesztik, de abból hogy lenne kefír? Mit fordítottak félre már megint?
2022. dec. 19. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem te értesz valamit félre, a kefirgombát feltehetöen esövízzel és nem csapvízzel indítják.
2022. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1: nehéz félreérteni azt amikor magyar szinkronban az hangzik el, hogy "összegyűjtjük az eső vizet, erjesztjük, majd esővizes kefír lesz belőle".


Az esővizes kefír kifejezés pedig minimum kétszer elhangzik.


Közben a szereplő kezében egy pohár pirosra színezett víz szerű folyadék van. (de más színben is volt, ahonnan vette, tehát utólag színezett a lé)

2022. dec. 19. 22:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne magyar szinkront nézz, hanem az eredeti szöveget. Ha tényleg ezt mondják, akkor az egész árverés.

Ha meg a kefír szerintük szines folyadék, akkor az egész átverés.

2022. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3: köszönöm ezt az igen hasznos tanácsot. nyilván meghallgattam volna eredetiben, de nincs hozzá eredeti hangsáv és/vagy felirat
2022. dec. 19. 22:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Remélem, az neked is egyértelmü, hogy vízböl nem lesz soha más, mint víz, sem kefír, sem egyéb.
2022. dec. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Tudom, én vagyok a furcsa, de beírtam gugliba, hogy rainwater kefir és az első két találat elmagyarázta, hogy miről van szó. Mindenkinek ajánlom (mármint a keresőt).
2022. dec. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
6: kb. 5 perccel ezelőtt írtam egy másik kérdés alá, hogy a mai Z-alfa generáció számára - érdekes módon - a kereső használata megugorhatatlan feladat... :-D
2022. dec. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-7: és vajon miért kellene feltételeznem, hogy egy angol kifejezést és egy magyar(nak ható) szó kombinációjára kellene keresnem egyből?


A rainwater kefir nem tipikus keresőkifejezés...


Nem mellesleg: kikerestem egy ismétlést a műsorból és felvettem. Visszanéztem a kérdéses perceket és feltűnt, hogy a háttérben ez van kiírva: "Probiotic tonics" szóval ezt a kifejezést használhatták a műsorban, nem a rainwater kefir-t, még ha ugyanarról is van szó.


Plusz: a "kereső" nem mindenkinél ugyanolyan találatokat ad.

2022. dec. 20. 18:23
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Néha úgy érzem, mintha az emberek nem mernének keresni.

Nem feltétlenül létezik egy tökéletes keresőkifejezés, gyakran többféleképp is meg lehet találni, amit keresel, és az sem baj, ha elsőre nem sikerül.

A kefir egyébként ugyanannyira magyar szó, mint amennyire angol. Arra is jó a keresés, hogy ezt megtudd. :)

A rainwater kefir szerintem viszont tipikus keresőkifejezés. Ami nem azt jelenti, hogy mindenki állandóan erre keres. Hanem azt, hogy eléggé specifikus, pont az a keresésnek a lényege, hogy azt találd meg, ami érdekel. Ha rákeresel arra a szóra, hogy "és", kapsz egymilliárd találatot, de nehéz dolgod lenne ott megtalálni, amit keresel.

De ha magyarul keresel arra, hogy vizes kefir, akkor is kapsz releváns találatokat. Az esővizes kefir már kevésbé szerencsés, ott ez a kérdés az első, de ott is találtam egyet az első oldalon. De a "víz kefir" ugyanúgy működik.

Szóval nem kell félni a kereséstől, próbálkozni kell.

Ettől függetlenül nem bánom, hogy kiírtad a kérdést, mert egyébként soha nem hallottam volna erről. Szóval köszi. :)

2022. dec. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!