Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Lehet kapni olyan (nem méregdr...

Lehet kapni olyan (nem méregdrága) szörpöt, ami gyakorlatilag nem csak almából készül?

Figyelt kérdés
Akármelyik szörpöt nézem, nagy betűvel rajta van, hogy 50% gyümölcstartalom és akkor az összetevőknél látom, hogy 49% alma, 1% a névadó gyümölcs. Egyetlen százalék. Gyakorlatilag almalevet iszik az ember. A Sparos régen 33% málna volt, aztán nem lehetett kapni. Aztán újra boltokba került, akkor már 1% málnával. Értem én, hogy az alma olcsóbb, de akkor is pofátlanság.
2023. jún. 10. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A Fruttamax szörpök is 50%-osak, és valóban abból a gyümölcsből vannak, amilyen ízük van.

fruttamax.hu

2023. jún. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ilyent akarsz,akkor szerintem szerezd be a kívánt gyümölcsöt aztán készítsd el a szörpöt belőle.

----------------------------------------------------------------------

De tessék;mondjuk ennek magasabb a névadó gyümölcstartalma és nincs benne almalé....Igaz nem olcsó.A megadott 1:8 hígítási aránnyal számolva a 7,5 deci szörpből lesz 6 liter ital.

[link]

2023. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez a Frutta max nagyon jónak tűnik. Köszönöm. Ki is próbáljuk. Árban is jó.
2023. jún. 10. 20:38
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon-nagyon finom az összes. 🥰
2023. jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3



Akkor esetleg még ez is szóba jöhet.Egy kicsit drágább mint a Frutta max..Viszont azért a plusz 300 forintért ebben nincs semmi almalé és tartószítószerek sem.Hanem csupán csak ennyiből tevődik össze:

Meggy 50%, kristálycukor, ivóvíz, citromlé 2%

[link]

2023. jún. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Persze. Egy csomó olyan van, amiben nincs alma, hanem csak színezék meg aromák. :D

Szerintem a legjobb, ha magadnak készítesz, vagy veszel valami drágább szörpöt.

2023. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
77%

A Nektária szerintem nagyon jó (finom), de elég drága (a fenti Spájz-hoz hasonló kb.). A málnás min. 40% málnapüré, a passiógyümölcsös min. 50%, többit nemtom, ez a 2 van itthon (címkét megnéztem, weboldalon érdekes módon csak annyi van h Vízoldható szárazanyag-tartalom: min.66 ref. %).

[link]

2023. jún. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már leszoktam a bolti szörpökről. Inkább veszek piacon, vásárcsarnokban, vásárokban, fesztiválokon, kirakodós vásárokban...stb helyeken szörpöt. Sokkal finomabbak mint a bolti szörpök. Cukor van benne és nem édesítőszerek. Sokfélét csinálnak a nénik, bácsik. :)
2023. jún. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!