Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért kezeli sok vendéglátóhel...

Miért kezeli sok vendéglátóhely, rendezvény mostoha módon a teázást, miközben a kávézás meg szent?

Figyelt kérdés

Többször volt már hogy konferencián és hasonlón meg volt hirdetve hogy "kávészünet", és amikor érdeklődtem hogy esetleg egy csésze teát honnan tudok szerezni, akkor úgy nézett rám a személyzet mintha megháborodtam volna, mert hogy csakis kávé van (de abból persze 5 féle, és 3 féle tej választható hozzá, stb)

Vagy nemrég beültünk egy cukrászdába ismerősökkel, ők kávéztak - csodaszép kézműves csésze szettekben kaptak ilyen mintás habbal dekorált finom kávékat. Én teát kértem, egy snassz bögrébe beledobott filteres alsópolcos gyümölcs"teát" kaptam.


Ezek példák, nagyon gyakran szembesülök vele hogy kávéból van sokféle, minőségi, szépen "tálalva"(?), míg tea többnyire nincs, vagy ha van is akkor a legolcsóbb filteres.

Pedig nem drágább egy normális minőségű szálas tea, mint egy hasonló minőségű kávé, és aromazáró csomagolásban sokáig eláll, ha esetleg kevesebben kérnek és lassan fogy...


Miért kezelik így a teázást?


Akik szerettek teázni, hogy oldjátok meg az ilyen helyzeteket? Visztek termoszban?


2023. júl. 21. 15:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Ennek kulturális okai vannak. Közép és Dél-Európában a kávézásnak van hagyománya.
2023. júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Kereslet-kínàlat elve az oka. Kevesen teáznak, annàl jòval többen kàvèznak. Ezért azt éri meg jobban nagyobb vàlasztékban tartani.
2023. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hát de direkt ezért írtam, hogy nem lenne nagy beruházás venni egy kis dobozkányi normális teát. Ha kevesen teáznak, akkor sokáig lenne elég.
2023. júl. 21. 16:43
 4/19 anonim ***** válasza:
5%
Én mindkettőt utálom és az egész "kultúráját" nem értem.
2023. júl. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Konferencián meg hasonlón ha meg van hirdetve a kávészünet, akkor a megrendelővel már hónapokkal korábban lefixálták, hogy mi legyen benne. Ha a megrendelő nem kér teát, akkor a személyzet nem készül azzal, és mondjuk a két fős kávéztató személyzetből az egyik nem fog 10 percet a te kedvedért azzal tölteni, hogy hozzon egy teát neked. Pláne, ha egyedül van, akkor nem is érdemes próbálkoznod.


A normális tea amúgy sokkal drágábban jön ki egy csészére, mint a normális kávé.


Ha teázni akarsz, menj teázóba.

2023. júl. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%

"Hát de direkt ezért írtam, hogy nem lenne nagy beruházás venni egy kis dobozkányi normális teát. Ha kevesen teáznak, akkor sokáig lenne elég."


DE, nagy beruházás lenne, mert egyrészt milyen a "normális" tea - van, akinek fekete, van aki gyógynövényeseket szeret, van, akinek ízesített, van, akinek a natur a jó, illetve ha sokáig tárolják, akkor tönkremegy

2023. júl. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#5

Nyilván nem arra gondoltam, hogy a személyzet szaladjon ki nekem egy csésze teát szerezni.

Hanem hogy a rendezvény szervezésekor fel se merül senkiben ez. Pedig sokan nem szeretik a kávét.

Nem mindig van olyan teázó ahova a 10-20 perces konf. szünetben ki lehet ugrani….


#6

Egy fekete, egy zöld és egy gyümölcsös lefedné szerintem a fogyasztók nagy részét. Ez sokkal kevesebb mint az átlag kávékínálat, és nem megy tönkre, aromazáró csomagolásban azért bírja egy darabig.

2023. aug. 1. 14:18
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

Gondolom, nincs rá igény, ha évente jön egy teázni vágyó valaki, akkor teljesen fölösleges.

Másrészt mindenhol tudsz kérni egy pohár forró vizet, egy-egy filtert meg vigyél magaddal

2023. aug. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hát akkor beszélj a konferencia szervezőjével, legközelebb úgy szervezzen, hogy legyen tea is. Akkor lesz.
2023. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#8

El nem hiszem hogy évente lenne egy teázni vágyó, a környezetemben az emberek többsége szereti.

Már ezt csinálom hogy viszem magammal a saját teámat, nyilván megoldható technikailag de őszintén szólva bosszant, hogy így szívatnak miközben fullextrás szipiszupi sóskaramellás tökízű machiato mocha matcha latte presso akármilyen fittyfene kávé gluténmentes tejszínhabbal meg mindennel meg szó szerint mindenhol van…. Így meg különösen vicces, hogy “szegényeknek” nem telik két-három fajta teából pár grammra.


#9

5 éve dolgozok a mostani szakmámban, ritkán mentem többször ugyanoda rendezvényre. Ha kirándulunk az országban, akkor se törzshelyre megyünk be, hanem olyan étterembe/pubba/cukràszdába ahol még nem jártam. Képtelenség mindenhol szólni (aztán mindenhol visszatérő vendégnek is lenni utána).

2023. aug. 1. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!