Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A palackos vízről áttértek a...

A palackos vízről áttértek a csapvíz fogyasztására januártól, ha +50 ft betétdíj terheli a palackos árát?

Figyelt kérdés
Én úgy tervezem, hogy sokkal több csapvizet fogok fogyasztani, így bajlódnom sem kell majd a palackok gyűjtésével (nem lehet összenyomni) és visszavitelével. Ugyanakkor nem hiszem, hogy a környezetvédelem jelentős lépéséhez járulna hozzá, mivel én mindig szelektíven gyűjtöttem a szemetet. Persze a nagy gyárak még mindig ugyanúgy füstölni fognak, valamint ettől nem lesz kevesebb gépkocsi az utakon.

dec. 11. 10:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Eleve nem iszom muanyagbol csak csapvizet. Konkretan semmi ertelme a palackosnak. Ha hordozni akarom akkor toltok a csapbol a kulacsomba.


Es sajnos a szelektiv nem megoldas mert nem hasznosithato ujra vegtelenszer es egyszer is csak veszteséggel. Ráadasul maga a muanyag eloallitas eleg draga. Szoval a rendelkezes ertelme egyreszt hlgy azok elvigyek visszavinni akik eddig nem. A masik hogy emiatt atterjenek sokan a csapvizre es eleve a termelest csokkentse

dec. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%
ki az a bolond aki sima vízért fizet ? sima víz jön a csappból is majdnem ingyen
dec. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a betétdíj a gond hanem a tárolás is.Valószínű alacsonyabb lesz a pet palackos víz fogyasztása.

De lehet megnő a házhoz menő 20 literes ásványvíz fogyasztása.

dec. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
26%
Nem. Eleve nagyrészt üdítőautomatából vásárolok, az nem fogja tudni felszámolni az 50 Ft-ot (azt nem a termék árához kell hozzácsapni, hanem külön tétel, így szól a jogszabály, erre viszont egy automata nem képes), viszont megkapom ha visszaváltom.
dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
52%
Már miért innék palackozott csapvizet itthon??
dec. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
A csapvízben nincsenek buborékok. Ezért a bubis ásványvíznek nem alternatívája
dec. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ihatatlan a víz, ha nem is egészségtelen, de van egy elég undorító utóíze, amitől senki se bírja meginni csak úgy, víznek. Nem mi finnyáskodunk, a környéken a legtöbben így vannak vele, meg akik máshonnan jönnek hozzánk, azok is megjegyzik.


Szóval nálunk nem opció, amúgy is buborékos vizet szoktunk venni.

dec. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Merre van ez, 7-es?
dec. 11. 13:46
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is csapvizet ittam.
dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem veszek műanyag palackos vizet. Csapvizet iszok, nálunk jó ízű.

Viszont én is találkoztam már olyan településekkel, ahol nem volt olyan kellemes a csapvíz íze. Persze, ki mit szokott meg.

dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!