Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A szódának mi a lényege?

A szódának mi a lényege?

Figyelt kérdés

Ismerőseim egy része szódáshoz jár palackot töltetni. Más szódagéppel készít magának. Én szénsavas ásványvízet vásárlok... Ismerőseim szerint ez nem szóda. Akkor mi? Az egyetlen különbség, amit látok, hogy a szódában több a szénsav, de ízre, érzetre számomra ugyanaz a kettő.


Miért jó az, hogy a szódában több a szénsav? És mit befolyásol ez élvezetileg? Valaki meg tudja ezt értetni velem úgy, hogy ezután rá se akarjak nézni a szénsavas ásványvízre?



jan. 5. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

nem elrettentés...de én speciel jókat böfögök..az üveges szódának nincs párja, talán az itthoni szódagép...


Példul megjelent a fröccsvíz...eleinte jó volt, aztán kilopták a nagyobb haszon érdekében a böfögést...ma már pont olyan szar, mint a dús.


Szóval a magamfajtának a böfögés a lényeg(addig tudom jól zár minden)

jan. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Ennyi erővel megkérdezhetnéd, hogy a rántott húsnak mi értelme...
jan. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
A szóda csapvíz+szén-dioxid. Az ásványvíz meg ásványvíz, nem sima csapvíz.
jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

A szódavíz lényege: vízből és szén dioxid összekeveréséből kapjuk meg a szénsavat. Dúsabb, finomabb, enyhén savanykás ízvilágú.

Én szeretem. Jobb mint a palackos ásványvíz. Hagyománya van.

jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
A szódának kellemesebb íze van. Az ásványvíz meg valami gyengén buorékos, íztelen molyfing.
jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%
pff :D
jan. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Több a bubi. Az utolsó pohár is jó. És a fíling, ahogy a poharat töltöd.
jan. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

Szóda csapvízzrl készült és nagyobb a szénsav tartalma.

Ásványvíz mélyről termelik ki magasabb a ásványi anyag tartalma.

jan. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A Nestlé a szénsavas italok gyártása során az ásványvizbe pumpálja bele a széndioxidot és egy kóla van annyira szénsavas, mint akármelyik szóda. Nem értem, hogy akkor ez miért nem nevezhető szódavíznek, mert szerintem lényegében az.


Az ízhez különösebben nem tudok hozzászólni. Én semmilyen ízét nem érzem a szénsavas víznek. Tudtommal a víznek alapból nincsen íze. A szénsavnak van egy kis fémes íze, de a töményebb szódát sem érzem másmilyennek, mint a szénsavas ásványvízet.


Marad az, hogy a szóda tovább kitart, mert több benne a szénsav. Tényleg ez a nagy különbség, amiért odavannak sokan a szódáért?


Ez utóbbiról nekem az indiai szódások jutnak eszembe. Ne haragudjatok meg.


https://www.youtube.com/shorts/kxgF18w1g5E

https://www.youtube.com/watch?v=Yzg6dWndxng

jan. 6. 15:46
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
#3, #8 Azt ugye tudjátok, hogy Magyarország jelentős részén a csapvíz is ásványvíz? Mert az csak annyit jelent, hogy egy víznek magas az oldott ásványianyagtartalma.
jan. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!