Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kotyogós kávéfőzőben hogyan...

Kotyogós kávéfőzőben hogyan lehet finom kávét csinálni?

Figyelt kérdés
jan. 8. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Egyszerű, jó minőségű kávét vegyél.Nem kell tömöríteni a kávét és ne nagy lángon főzd le.
jan. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Leginkább sehogy
jan. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát igen, eddig nekem lényegében sose sikerült finomat, de tény, hogy mindig az olcsó kávét vettem..

A kis lángon , előmelegített vízzel főzést már próbáltam, de minden esetben csak valami kellemetlenül kesernyés, odaégett ízű lötty lett az eredmény.

jan. 8. 08:52
 4/13 anonim ***** válasza:
a kávé keserű!
jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ok, de a keresű ízen belül vannak árnyalatok....
jan. 8. 14:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Magyarországon még egyetlen háztartásban sem kaptam polyan kávét, ami jó, esetleg az "éppen meg lehet inni, ha muszáj" kategória. Ezért, "önvédelemböl" mindenhol azt mondom az utóbbi idöben, hogy nem kávézom.
jan. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

ha keseru nagy valoszinuseggel oda egett.

Elösször is egy jo kavezoban vegyel kavet ledaraljak neked tuti.

Megmondod milyet kersz izben.


Aztan megtöltöd a kotyogosodat.

es fontos hogy nyitva fozzed, ne hajtsd ra a tetejet amint elkezd kotyogni elzarod mert ha hagyod AKKOR eg el.


Az exem barista volt es sok versenyt nyert. Tole tanultam

jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

A kotyogó nyomással működik. A nyomás kialakulásához gőznek kell képződnie. A gőz forrással keletkezik. A forró víz 100 fok környékén van. A kávénak 87-94 fok közötti hőmérséklet kell fajtától és pörköléstől függően. 2-3 fok különbség már határozottan érezhető a kávé ízében.


Most rakd össze ezeket az információkat.


És akkor arról még nem is beszéljünk, hogy az igazi kotyogóban rendes súly van. Amit sokan annak hívnak az valójában nem az. De ez íz szempontjából most lényegtelen.

jan. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8

Erről tudnál többet mondani:

"És akkor arról még nem is beszéljünk, hogy az igazi kotyogóban rendes súly van. Amit sokan annak hívnak az valójában nem az. De ez íz szempontjából most lényegtelen."

jan. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

SZerintem tele van a net tippekkel, de íme, amit egy baristától tanultam:


1. Melegítsd fel a vizet vízforralóban vagy másik lábasban, és forrón töltsd bele a kotyogós tartályába.


2. Jó minőségű, lehetőleg frissen őrölt kávét tegyél bele. Nem kell nagyon erősen összenyomkodni, de ez igazából a kávé őrlésének a finomságától függ. Minél kisebb szemcsékre van őrülve, annál kevésbé kell megnyomkodni, de egy kicsit azért mindenképpen. AZ az igazság, hogy ezt minden egyes kávéra külön kel kikísérletezni.


3. Mint ahogy azt is ki kell kísérletezni, hogy mekkora lángon kell lefőzni az adott tűzhelyen. Nekem a régi gáztűzhelyen sose sikerült kétszer ugyanúgy, mióta elektromoson főzöm, sokkal kiszámíthatóbb. Maximumon szoktam lefőzni. A lényeg, hogy kb. 15-20 (de ebben nem vagyok biztos, talán ez is kávéfüggő) másodpercig kell hogy tartson az a szakasz, amíg kifolyik a kávé. Amint elkezdi a levegőt köpködni, és kiadja azt az igazi kotyogós hangot, azonnal le kell venni a tűzről, és kiönteni a kávét a kávéfőzőből. (A rendes nagy kávégépek esetén ez általában 19 másodperc.)


Mindezt azért, mert ha sokáig ég a kávé bármelyik szakaszában a főzésnek (pl. ha simán a kávéfőzőben forralod fel a vizet, azalatt is túlpörkölődik az őrölt kávé, vagy ha túl lassan megy át a már forró víz a kávén, az is megégeti, illetve ha még a forró kávéfőzőben marad az ital, miután lefőtt).


4. Frissen kell fogyasztani. Az olaszok szerinte egy eszpresszó 15 másodpercig őrzi meg a minőségét, ezért az olasz kávézókban a presszót azonnal fel is hajtják, ahogy elkészült. Ha nem akarsz így tenni, az elkészülte után azonnal kell bele tenni egy picike hideg vizet vagy tejet. Így saját magát sem égeti tovább, illetve úgy tudom ez oxidációs folyamatokat is lelassít. Ugyanakkor semmilyen kávé nem egészséges, ha órákig áll, és elsőként az íze fogja ennek a kárát látni.

jan. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!