Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyiket jobb kerülni inkább,...

Melyiket jobb kerülni inkább, a hormonokkal/gyógyszermaradvánnyal/antibiotikummal teli csapvizet vagy a mikroműanyagokkal teli palackos vizet?

Figyelt kérdés
jan. 13. 13:26
A kérdező szavazást indított:
A hormonos-gyógyszeres csapvíz károsabb szerintem.
Az ásványvíz a műanyag palackban a károsabb szerintem.
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen kimutatást még nem láttam a csapvízről.
jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Egyiket sem tudod kerülni, egy ilyen modern világban. Ahhoz hogy forrásvíz legyen előtted, olyan helyre kell költözni.

Ahogy modernizálódik az emberiség, úgy romlik is az életminőség, élettartam, persze rohamosan fejlődik az orvostudomány is, de csak frekventált helyeken a világban, és addig sokan meghalnak jelenleg abban, amit 30 év múlva műtéttel már tudnak mérsékelni, pótolni.


A legjobb helyzetben ma azok vannak a világon akik testközelből érik el az élelmüket, és maguk dolgozzák fel. Elmaradottabbak, de igazából mindenki maga dönti el mire van szüksége? Puritán élet, hosszú életkor(amikor még 70 fölött is sikerül felmenni néhány kókuszdióért) vagy a modern, kényelmes élet, pár km-re gyárterület, forgalmas hely, minden kéznél van, csak pénz legyen. Balansz nagyon nem igazán van, mert azt már a genetika, életmód is befolyásolja.

jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az a legbiztosabb, ha hajnalonta lenyalogatod a harmatot a bokrok leveleiről. Persze az meg lehet savas, vagy belehányt egy csiga. Az élet veszélyes.
jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Neked az internetet lenne jobb elkerülni.
jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
A gyógyszer- és egyéb maradványokkal téli csapvíz az a gyakorlatban a csatornába kifolyó szennyvíz. Azt tényleg jobb elkerülni.
jan. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
A csapvíz tiszta, főleg Magyarországon.
jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha naponta meginnál 1000 liter csap vizet - ami ugye képtelenség - akkor jönne össze annyi hormon/gyógyszermaradvány/antibiotikum egész életeden során a csap vízből, ami mondjuk egyetlen egy tablettát kitesz.

Az, hogy vannak olyan csodálatos műszereink, melyek képesek ilyen kis mennyiségben is kimutatni valamit, az csodálatos. De emiatt képesek egyesek azt hinni, hogy ha valamiben kimutatható pl hormon maradvány, akkor az azt jelenti, hogy a mennyisége bármennyire is számottevő kell, hogy legyen.

jan. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Az egyik legegészségesebb a magyar csapvíz
jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egyik sem igaz/veszélyes. A szennyvízben vannak ilyenek, nem a csapvízben. A mikroműanyagok hatása sem tisztázott eddig, valószínűleg egyszerűen átmennek a bélrendszeren, már ha tényleg vannak a flakonokban. Mindenesetre hacsak nincs szükség sokkal több ásványi anyagra, pl. a nyár közepén, vagy nem erősen szennyezett/ihatatlan a csapvíz, én az előbbire szavazok, alig ittam mást évtizedek óta, alig vagyok beteg néha, pár évente esetleg egy megfázás/influenza. Az ásványvíz egyrészt drágább, másrészt környezetszennyező, amit csak csökkenteni lehet, pl. szelektíven gyűjtve, kilapítva (egyelőre).
jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!