Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik a gazdaságosabb, a...

Melyik a gazdaságosabb, a palackos szódát cserélgetni vagy otthoni szódagépet venni? Ha olyan erősséget akarok mint a palackos szóda.

Figyelt kérdés
Úgy tudom az Aldi szódapatronjával talán megéri a gép, de mással biztosan nem.
jan. 18. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Szódagép. Apukám is úgy issza. Ráadásul így te allítod be a buborék szintjét
jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

kb 60-70 forint 1 liter szoda vele


de a gépet meg kell vegyed ami 20-30 ezer forint.

Meg ugye a palacknak is van betétdíja, tehát az első palack drágább, utána csak cseréled.


szerintem árban nem versenyképes a bolti olcsóbb bubis müanyagflakonos vízekkel

jan. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szódagép. Magát a gépet csak egyszer veszed meg, utána elég cserepatront venni (régi patront leadod)
jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Munkahelyen egyszer valaki kitalálta ezta szódagép izét... Vettünk.


Mivel gyanusan gyorsan elfogyott a palackbóla gáz ezért csínáltunk egy kisérletet...


a 60l szodához palackból alig 40 liter szódát tudtunk csínálni.

+ macerás aza kis palack ami hozzá van, mert háát ahol nem egy nyugdíjas néni él egyedűl ott a 9 deci szóda egy nyári napon sememddig nem elég.

Vehetsz hozzá plusz flakonokat vagy átöntözgethetetd müanyag falkonokba hogy legyen készlet de ha meg átöntözgeted közben sok szénsav ki jön.


Ja és elég gyengus szódát gyárt.


Szerintem egy drága parasztvakítás, olyan emberek részére akik csaka környezetbarát mivoltára koncetrálnak, és nem számolnak utána hogy mennyi az annyi

+ kb 1-2 év alatt megdöglik maga agép is

tehát 1-2 évente 30 ezerért vegyél új gépet is


gazdaságilag nagyon nem éri meg

De 1-2 fős háztartásban ahol amugy nem baj ha kétszer drágább igy a szóda, ott kényelmi szempontból jó lehet mert nem kell a palackos vizet hazavinnni


Meg még egy ellenérv a végére, a bolti "ásványvíz" még véletlen sem klóros, a csapvízzel ellentétben

Ami amugy engem nem zavar de kapsz egy drágább szarabb szódát


Vajon megéri?:)

jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is ilyesmitől tartok, hogy normális erősséggel nagyon kevés liter szóda jön ki állítólag egy patronnal.
jan. 18. 21:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam gépet de visszatértem a csréhez.
jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2: Ez így nem igaz, 120 alatt már nincs ásványvíz.
jan. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
120 ft ja. A 1.5 liter. Tehát akkor mennyi 1 liter? Matek...szeretem😉
jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!