Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kapszulás kávé főzése közben...

Kapszulás kávé főzése közben ha kávé zacc is kerül a pohárba (méghozzá elég sok), akkor vajon a szűrő romolhatott el, a gép működik hibásan, vagy a kapszula lehet-e a hibás?

Figyelt kérdés

#ital #kapszula #kávé #koffein #kávé kapszula
márc. 18. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
A gép csak meleg vizet csinál. A zacc a kapszulából tud kijönni. Kifogtál egy gyenge kapszulát.
márc. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
A kapszula.
márc. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk egyes gyártók Dolce Gusto-kompatibilis kapszuláival szokott előfordulni ez a jelenség.


Én arra tippelek, hogy vagy maga a kapszula, illetve annak fóliája van rosszabb minőségű anyagból, ezért, amikor kilyukasztja a tű, akkor átszivárog valamennyi a zaccból a lefőzött kávéba, vagy pedig esetleg a benne lévő őrlemény szemcsemérete tér el a Dolce Gusto által használt szabványtól.


Persze ez csak találgatás, a pontos okra én is kíváncsi lennék.


Mindenesetre, ha eredeti Dolce Gusto kapszulát használok, akkor ezt sosem tapasztalom, tehát feltehetőleg a kapszula lesz a ludas.

márc. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A pontos okát legfeljebb az tudja megmondani, aki látja az adott kapszulát, de spórolásból és formabeli különbségekből is adódhatnak különbségek.


Ez a videó a Nespresso technológiáját mutatja be:

https://www.youtube.com/watch?v=HouzvJGazs4


Egyébként a szemcseméret és a kimosódás kombinációja jó tipp lehet.

márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Aki az elsőt lepontozta, az látott már ilyen kávéfőzőt működés közben? Bohócok!
márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Én is Nespresso-kompatibilis, vagy eredeti Nespresso-kapszulákat szoktam használni és idáig kétszer fordult elő (kompatibilis kapszulával), hogy zacc is került a csészébe, nem is kevés. Azóta párszor újból megismételtem a kávé főzést, és nem volt semmi baj, úgyhogy szerintem is a kapszula lehetett a hibás. Ezek szerint előfordulhat ilyesmi.
márc. 23. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!