Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Azt értem, hogy a sörbe hogy...

Azt értem, hogy a sörbe hogy kerül szén-dioxid, de az ásványvízbe hogyan? Azt nem erjesztik...

Figyelt kérdés
máj. 15. 15:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Meg a szénsavas üdítőkbe...


Hogyan?

máj. 15. 15:25
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Vannak szénsavas forrássok, ahol a vít szénsavval együtt jön ki a földböl.

De vannak vizek meg az üdítök, amikhez palackozáskor tesznek széndioxidot - gondolom, már láttál szódásszifont, az éppen ugyanígy müködik.

máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Érdekes ez a szénsavas forrás dolog. Szerintem akkor az ásványvízbe is nyomják. Mert van enyhe meg sima meg sok féle 1 ugyanazon forrásból származó vizekben.
máj. 15. 16:12
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Mit nem ertesz? A sima csapivizhez is lehet szensavat tenni, erre vannak mar gepek, regen meg a szifonok.


A coca cola is ugy keszul hogy suritmenyt vizzel higitjak, aztan adjak hozza a szensavat.

máj. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
20%

Az élesztő működése széndioxidot termel a cukor lebontásával, amit a házi sörkészítésnél sem egyszerű beállítani, hogy sem kevés, sem sok ne legyen.

Az iparban így nem lehet szórakozni vele, a stabil arányhoz kell plusz széndioxid. Csak a példa kedvéért egy cikk, amit dobott a kereső:


[link]

máj. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szénsavas ásványvíz az mióta sör, már megbocsáss?
máj. 15. 16:32
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

"Azt értem, hogy a sörbe hogy kerül szén-dioxid, de az ásványvízbe hogyan?"

Belerakják.

máj. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
45%

Széndioxidnak nevezik a gázt, amit beletesznek.

Annak vizes oldatát nevezik szénsavnak.

Nem szénsavat tesznek bele kisokos.

Tombol megint az ostoba jellemtelen leminősítés.

máj. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Ez nagyon egyszerű. Ha megnézed az ásványvizet vagy kólát, látod benne a sok kis buborékot. Na, azokat a buborékgyárban készítik, majd pedig a palackokba a gyárban a kis kínai vendégmunkások egyesével belerakják az üvegekbe a buborékokat. A szénsavas ásványvízbe nagyokat tesznek, az enyhébe kisebbeket. És van külön munkás is, aki az elkészült buborékokat méret szerint szétválogatja, mert nem keveredhet, az enyhe ásványvízbe nem szabad nagyokat tenni.
máj. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Sztem valami ásványi anyagból van a CO2, és szt keveréssel újraoldják vízben szénsavvá. A sütőpor se élesztős, mégis felfújja a sütit.
máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!