Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mit tegyek, ha a termoszban...

Mit tegyek, ha a termoszban műanyagízű lesz a tea?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy termoszt, ami elég olcsónak tűnt (bár nemtom milyen árak vannak máshol), de ahhoz képest jól szigetel. A hátránya "csak", hogy műanyag íző lesz benne a tea. Mivel mossam ki, hogy elvegye a szagát?

2011. nov. 20. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ecet és utána forrázd ki.
2011. nov. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"olcsó húsnak híg a leve"...na ez van a termosszal is. dobd ki vegyél egy újat, jobbat. ez azt jelenti hogy vacak műanyagból van, még káros is lehet az egészségedre, ha kiáznak belőle az anyagok és te azt megiszod.
2011. nov. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
Jaja mint előttem. A belül is műanyag termosz nem igazán jó. Vegyél olyat ami belül üveg vagy teljesen kívül-belül rozsdamentes fém. Nekem is van, kaptam egy műanyag belsejű termosz bögrét de beleszagoltam és totál műanyag szagú. Meg se próbálom kimosni vagy ilyenek. A rozsdamentes fém termoszok nagyon jók, van egy pattintós nyílásuk. Az azért jó mert ha levetted a tetejéről a kis poharat, akkor a nem kell kicsavarni a kupakját és így a forró belső tere nem hűl kitöltésenként. Csak ajánlani tudom.
2013. jan. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:

Van pl ilyen de ezt ha többször is nyitja valaki kihűl a benne felgyülemlő gőz:

[link]

Azért jó ez is ha valaki egyszuszra tuti megissza.


Ennek meg a kupakja két állású és külön van a betekerése. A belső gyúrú ki-be pattintható és nyílik egy rés amin keresztül lehet tölteni a forró italt. De az csak egy résnyi.

[link]

Van ebből már nagyon jó választék érdemes nézelődni és nem is drágák.

2013. jan. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
A másodiknál a "További képek" nél látszik a pattintós kupak. Azt érdemes kipróbálgatni hogy jól nyíljon ez a zár rajta. Amúgy nem cak militari boltokban van hanem kb akárhol. Eléggé elterjedt dolog.
2013. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!