Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért van az hogy kávé után...

Miért van az hogy kávé után egyből megkívánom a vizet?

Figyelt kérdés
Ahogy megiszom egy pohár kávét, abban a percben egyből úgy érzem vizet kell innom. Normális ez?

2012. ápr. 18. 00:20
 1/6 claidheamohmor ***** válasza:
Meleg, cukros folyadékot iszol. Szerintem normális. Jobb kávézókban a kávédhoz nem csak cukrot/édesítőt, és tejszínt/tejet kapsz, hanem egy deci vizet is (bár ez inkább talán a tömény kávéíz leöblögetésére való) Ha viszont arra gyanakszol, hogy cukorbeteg vagy és ezért kívánod utána a vizet, akkor szerintem nincs mese, szépen menj el a dokihoz, és nézesd meg, vagy ha van beteg ismerősöd, akinek van otthoni cukorszintmérője, kérd meg, hogy te is csinálhass egy tesztet. Biztos, ami biztos.
2012. ápr. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális. Nem azért, mert cukros vagy tömény, hanem mert a kávé vízhajtó hatású. És nem azért adnak a kávézókban vizet, hogy leöblíthesd, hanem pont ezért. Én is mindig szomjas leszek kávé után és kell is inni, hogy meglegyen a folyadékmennyiség.
2012. ápr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
:) én a (bármilyen) leves után vagyok ugyanígy: muszáj innom utána egy pohár vizet
2012. ápr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehidratalo hatasa van a kavenak, elvonja a szervezetbol a folyadekot, amit potolni kell. Legalabb 3 deci vizet kell inni egy kave utan.
2012. ápr. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Elöttem ironak van igaza!

Hallgass csak a testedre: Ha te nem is tudod, hogy dehidratalo (vizhajto) a kave, a tested megerzi!


PS: a legtöbb fejfajast folyadekhiany okozza, ami, ha belegondolunk, hogy az egyik legelterjetebb panasz, eleg komoly dolog.

2012. ápr. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így van, a kávé vizet von el a szervezettől, ezért kívánod. Teljesen normális dolog!


Az alkohol is pont ilyen hatású, ezért másnapos, és fejfájós, aki az alkohol mellé nem iszik vizet.

2012. ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!