Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hogyan főzhetnék kotyogóssal...

Tomala kérdése:

Hogyan főzhetnék kotyogóssal jobb kávét? Melyik boltban kapható kávéőrlemény a legfinomabb?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem el dolgozni, és ezzel összefüggésben a kávézásra is rászoktam, mert kell az éberség ebéd után is.


Szerintetek melyik a legjobb kávé, amihez bármelyik boltban hozzájuthatok, és az ára is jó?


Az első csomagom egy Douwe Egberts Omnia Classic. Elég jó, de ittam már jobbat is.


Vagy van esetleg a kotyogós használatához valami tippetek? (A használati utasítást ismerem.)



2012. aug. 17. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a kék Tchibo a kedvencem, bár nagyon felment ára tavaly, de finom az aromája, én is kotyogósban főzöm, adok hozzá kis tejet. vagy tejszint.
2012. aug. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mindig keverek egy olcsóbb és egy drágább kávét, a főzésnél teszek bele egy kicsi sót és egy kicsi fahéjat.
2012. aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 intrepid ***** válasza:
41%
Az én módszeremet írom le, én kifőzöm a klórt a vízből, mielőtt felteszem a kávét. Próbáld ki, egész más íz. Felforralod, úy öntöd bele. A kotyogó az nagyon jó, csak nagyon lassan főzd, hogy legyen ideje a kávénak kiázni. Kotty, - kotty, - kotty. Kávéfajtában én a robusta kávét szeretem, ezt az összetételben találod meg, jó még az arabica is. Egészségedre!
2012. aug. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nemrég hallottam, hogy pont a kotyogást nem kell megvárni. Már akkor le kell kapcsolni a tűzhelyet, amikor elkezd folyni a kávé, a nyomás így is felviszi a nagy részét, de nem égeti meg a forró víz (ami a kávéfőző legalján van). Így nem, vagy kevésbé lesz keserű.
2012. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha gugliba beírod, hogy "kávéfőzés kotyogóval", akkor számos helyen leírják a jó technikákat, youtube-on is lehet videókat találni. Azért megpróbálom leírni:


Először is a boltban kapható őrölt kávék nem kotyogóhoz lettek kitalálva, mert nagyon finomra vannak őrölve, viszont presszógéphez meg túl nagy a szemcseméret (inkább filteres és átfolyós készülékekhez őrlik ezeket).


Elvileg kotyogóhoz durvábbra őröl kávé szükségeltetik. 3-4 ezer ft-ért már kapni késes őrlőt, amivel kikísérletezheted.


Elvileg jó, ha alapból forró vizet teszel a kotyogóba, így elkerülheted, hogy kiszáradjon a kávé, mielőtt elérné a víz. Ezután a legkisebb lángon hagyod főni, és amikor már a nagyja kifolyt, akkor leveszed a tűzről. Nem folyik ki minden víz, ezt nem is érdemes megvárni, mert akkor megéghet a kávé, ráadásul sok csersav válik ki belőle.


A durvára darált kávét (ha csak őrölt van akkor azt :D) csak lazán kell adagolni, esetleg kicsit púposan. Tömni, lenyomni szigorúan tilos.

2012. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha magadnak őrlöd a kávét, akkor frisebb, aromadúsabb kávét kapsz még kotyogóval is. Talán még a párezres késes darálók is jók, de a legjobb egy olcsó Hario Mini Mill (ez sem olcsó, mert 11ezer körül van, de darálók között ez a legolcsóbb).


Egyébként szerintem a Dallmayr kávék elég finomak.

2012. dec. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!