Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Milyenek azok a kávék, capucci...

Milyenek azok a kávék, capuccino-k, amelyek ezekkel a mai kávégépekkel készülnek a kapszulákból? Különlegesek? Megéri ilyen gépet venni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 3. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha profi nagygépesekhez hasonlítjuk, jó baristával, jó kávéból, akkor ezek sehol nincsenek. Ha egy átlag helyen kapott átlagoshoz, akkor egész jók. Hogy megéri-e? :) Ezt neked kell tudni. Árban sincs sehol egy nagygéphez, és a helyfoglalása is kisebb. Tehát menj be az Andrássy útra, kóstold meg, ha tetszik, megéri, ha nem, nem éri meg.
2012. dec. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem csak a Nespresso-s ízlik. Kinek mi jön be. Érdemes előszőr megkostólni milyen kávét csinál és csak útána venni. A kapszulák nem kompatibilisek márkák között és más az ízvilága (még hacsak a hagyományos presszó kávékat is hasonlítjuk össze). Nekem pl. Tchibo-s egyáltalán nem ízlik. Ezeknél a gépeknél az a fontos, hogy mekkora nyomással dolgoznak, minél nagyobb ez az érték, anál jobb. Mint ahogy említettem, nekem ízlik, de én nem vagyok nagy kávéfogyasztó (heti 2-3 kávét iszok). Bátyám nagy kávés, naponta iszik többet is. Ő pl. nem szereti egyik kapszulásat sem.

Árban a gép olcsóbb, mint egy nagyobb kávéfőző. Viszont a kapszula drágább. Ha több évre vetíted a költségeidet, úgy kb. ugyan annyi lesz a végén az összeg, amit a költesz.

Párom nagyon finnyás a kávéra. Mi vettünk egy "piaci" kotyogót és mellé egy jóminőségű kávédarálót. Így frissen darálja a kávét, majd rögtön lefőzi.

De a kapszulás gyorsabb és nem macerás. Ha találsz olyan kapszulás kávéfőzőt, amiből ízlik a kávé, akkor én bátran ajánlom :)

2012. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
44%
Ezt a nyomás dolgot nehogy megedd, csak mert valaki azt mondta. :) Fogalma sincs, hogy miért van bennük nagyobb nyomás, mint az amúgy espresso standard, ami 9 bar.
2012. dec. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!