Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A vízgyöngy / hidrozselé...

A vízgyöngy / hidrozselé ehető? Milyen "buborékból" készítik a Bubble teát?

Figyelt kérdés

Itt van a buborékos tea, amire gondolok.

[link]

Ránézésre teljesen olyan, mintha vízgyöngy lenne benne..



2013. márc. 25. 15:30
 1/9 ivilicious ***** válasza:
dejó, hol lehet ilyet kapni? biztos ehető, hidrozselé, hidro=víz
2013. márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Utána néztem.

A bubble teát tápiókagyönggyel készítik.

A West Endben állítólag lehet ilyent inni.

Nem tudom,hogy igaz-e,mert nem vagyok pesti.A west endbe is csak kétszer voltam.

(Valamilyen gyöngyök vannak anyám virágcserepében,de az tuti nem ilyen.)

2013. márc. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a vízgyöngy/hidrozselé nem emberi fogyasztásra lett kitalálva! Szóval nem ehető!


A Bubble Teában az a dolog a tápiókagyöngy. Az ehető!


A tápióka a manióka (kasszáva) gyökerének feldolgozott formája. A manióka a kutyatejfélék családjába tartozik, Amerika trópusi tájain őshonos, íztelen és szagtalan, ám proteinben és keményítőben rendkívül gazdag növény. Világszerte termesztik a trópusi vidékeken, elsősorban gyökeréért, amelyből lisztet, kenyeret, keményítőt és alkoholtartalmú italt készítenek. A maniókát elsőként valószínűleg a maják termesztették. A maniókának nemcsak a gyökere, hanem a levele is ehető, spenótpótlóként szokták használni, jóval több fehérjét, vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, mint a növény gyökere. A tápióka az élelmiszerellátás szempontjából kritikus országokban az egyik legfontosabb, mindennapi alapélelmiszer. A maniókagyökérből kivont, szárított keményítőlisztből készül a tápióka, amelyből a leggyakrabban puding készül, de leveseket, mártásokat, szószokat is sűríthetünk vele. Zselatinizált, nagyjából 2mm átmérőjű granulátum. Ma már számos különböző formában megvásárolhatjuk a tápiókát, például szirup vagy por állagban, gyöngy formátumban, granulátumként, de tápiókalisztet és tápiókakeményítőt is találhatunk a boltok polcain. A tápióka glutén- és laktózmentes.


Bubble Teát Budapesten több helyen is lehet venni!

2013. márc. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
De gyümölcsízű "burokékokat" is szoktak beletenni, nem? Azokat például hogy csinálják? Vagy csak ízesített tápióka?
2013. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen. Az ízesített tápiókagyöngy!
2013. ápr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
én ma ittam bubble tea-t és tápiókagyöngy volt benne :) Szegeden is lehet kapni :)
2013. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én már vettem 1kg os tápiógyöngyöt ami apró szemü. Kiderült ez nem jó,rendeltem a neten nagyszeműt,fözikélem már egy ideje,h.átlátszós legyen teljesen. De ez tényleg gumicukor szerű. Mitől lesz olyan jó pattanós? Netről vannak receptjeim. Bár még csak a fözés fázisban vagyok,de nem vagyok tul lelkes. Talán a hűtéstől? Hm...tanácstalan vagyok. :(
2018. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Sajnálattal közlöm,hosszas útána járás után találtam csak rá a popping bobára. Ami az a bizonyos pattanós gyöngyöcske.

[link]

Nagyon drága!! :(

Találtam az ebayen viszonylag "jó" árban,gondoltam egyxer kilehet bírni. Bár ahol én néztem ott nem volt postaköltség,igy ráirtam kicsi barátunkra,a postai dijjnál levert a víz. Kb 15 rugó. Triplája mint a termék ára. Lehet mert folyadék vagy nem is tudom. Na mindegy. Le kellett mondanom róla,így marad kuriózum,ha egyxer kétxer járunk egy évben abban a városban ahol lehet kapni,akkor veszünk. Persze ha nyitva lesz. :)

A legrosszabb az egészben,h.még csinálni sem tudunk mert .... itt egy link így készül..

[link]

Viszont a netről rendeltem tápiókagyöngyöt,ami tényleg gumicuki lesz, aromát csinálok szirupnak és abban áztatom miután kész van,majd pohárba és tea. Gyerkök szeretik. Ha utána néztek,ez is többféle formában létezik,ugyanis gyúrják és formázzák.

Ezért van az árusoknál azok a pici kis téglalap zserü izesitett zselék. Olyat sosem veszek,mert azt itthon is megcsinálom.

Viszont a szirupot beszerezni,még meggondolandó. Bár az sem olcsó. :(Kellemes csalódást nektek is. :(

2018. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Viszont amit te kitettél linket az tápiókagyöngyböl van és sosem lesz átlátszós pattanós golyócska.
2018. jún. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!