Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Almából hogyan készítsek...

Almából hogyan készítsek télire almalét?

Figyelt kérdés

Nagyon sok almám van(mázsaszám)és szeretnék almalét készíteni,de nem tudom,hogyan kellene.2 évben már készítettem,de horribilis munka volt és nem lett jó.Először: Nagy reszelőn lereszeltem az almákat héjastól, kicsit megcukroztam,hogy kicsapja a levét,utána szőlőprésbe tettem,de egyszerűen nem lehetett kipréselni,a prés már majdnem szétment, a reszelt alma meg tele volt lével,kézzel kellett marokszám kinyomkodnom. Nem csak ez volt a probléma.Először is minden ujjamat elreszeltem,másrészt próbáltam nátrium-benzoáttal-egyszerűen szörnyű íze lett-nem szeretem a Na-benzoátot-amelyikbe kevesebbet tettem,az megromlott.Kb 30 liter almalé ment a szemétbe,pedig nagyon sokat dolgoztam vele.

Második alkalommal gyümölcscentrifugával csináltam-ezt tényleg nem kívánom senkinek,rettentő nagy munka,mert az almát aprítani is kell,héjazni is,nem elég hatékony,mert ismét csak nagyon sok lé maradt az almapépben. Ekkor pasztőröztem,de szerintem eléggé főtt íze lett. Ezt meg az idén ezzel a rengeteg almával nem is vállalnám be.(Egy jelentős részéből egyébként páninka lesz,ez is benne van a dologban,de még almalét is szeretnék.)Szóval: hogyan??



2013. okt. 4. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a robotgépben pépesre daráltam az almát, héjastól. Összekevertem cukorral, és hagytam állni, amíg levet engedett. Azután paradicsom passzírozón átnyomtam, majd a evet felforraltam. Forrón üvegekbe raktam és meleg dunsztban hagytam kihűlni. Ez a lé rostos lett.
2013. okt. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Mi most csinàltattunk. 200 ft/l. 3 l-ès tasakokban vannak, praktikus csappal ellàtva, hõkezelve, tartósìtószer nèlkül. 216 l lett. A mostani az alma-birs, de kb 1 hónapja csinàltattunk alma-szilvàt is. Mi pècsre mentünk Szolnokról. :-)
2013. okt. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!