Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Magyarországon már egyáltalán...

Magyarországon már egyáltalán nem lehet kapni taurint tartalmazó energiaitalt? Vagy még létezik ilyen márka?

Figyelt kérdés

Tudom hogy 2011-12 körül a taurinra kihegyezve "energiaital adót" vezettek be és szinte minden gyártó taurin nélkül gyártja már, hogy mondjuk 250 helyett ne 400 forint legyen az itala.


A kérdésem az, hogy nincs egy olyan normális gyártó, amelyiknek van még taurint tartalmazó energiaitala, Magyarországon?


Ha nem, miért nem? Pedig lenne kereslet rá olyan emberek részéről, akik nem csak egy kávé "pörgető erejét" szeretnék érezni az energiaitalban (amit kb. a mostaniak nyújtanak), hanem a "régi" érzést.


Kérlek ha tudtok Magyarországon még kapható taurinos energiaitalról, írjátok meg. És azt is, hogy milyen boltban, boltokban lehet kapni.


2014. szept. 17. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyenről, de én is folyton ezen gondolkodom, hogy simán lenne rá kereslet. Bár tegyük hozzá egy csomóan nem is tudják hogy nincs az energiaitalban már taurin.
2014. szept. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lehet még kapni olyan energiaitalt amiben van taurin! Nézd meg a boltokat az energiaitalos részt, aztán a dobozokon olvasd el az összetevőknél miket írnak, sorolnak fel.

Ott kell lennie olyan energiaitaloknak amiben van taurin!

Most hirtelen nem tudok neked márkát mondani, mert mostanában már nem sűrűn veszek energiaitalokat.

2014. szept. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor egyes csecsemőtápszerekre is energiaital-adót kellene bevezetni, ugyanis azokban is van taurin (az anyatejben is van).
2014. szept. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Eddig nem sok márkát ismerek.


A Lidlben X-Act, Hell és Red Bull fajtákat lehet kapni és egyikben sincs taurin. Most kaptam rá az esti bulik előtt arra, hogy megigyak egy 250 ml-est és így fent tudok maradni hajnal 2-3 óráig simán, míg nélküle hamar elálmosodnék az alkohol miatt.


Elnézek még majd pár helyre (Spar, Tesco), hátha találok taurinos energiaitalt.

2014. szept. 17. 22:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Lidl-ben vagy Aldiban volt valami szezonális, borzalmas ízű, német piacra gyártott csoda pár hónapja, abban volt. De az elég egyedülálló eset.
2014. szept. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Benzinkutakon tuti nem lehet kapni, végignéztem a kínálatot párszor, mert hosszú autózásokhoz bizony jól jön nekem az energiaital néha. De kénytelen vagyok külföldön feltölteni a készletet...
2014. szept. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
28%
A Monsterben van.
2014. szept. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7# nincs


Az alábbi helyeken keress:

Manna ABC (üzletlánc)

Nyugati aluljáró

Asia Center

2014. szept. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A Monsterben sincs ha "rendes", átlagos üzletben veszed pl Tesco. Akkor lehet ha külföldi piacra gyártották mint pl a British Store-ban kapható speciális kiadások.
2014. szept. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A Rockstar nevűben van.De elég kevés helyen kapható,inkább csak a kis üzletek tartják.Én Pécsen láttam először,ott a Tom Marketek tartották.Most Fehérváron élek,itt a buszmegállóban lévő 1 euros boltban láttam,meg egy két büfében.Meg volt még egy,amit a férjem vett anno,azt is ilyen euro-s boltban,de nem emlékszem a nevére.
2014. okt. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!