Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyek azok a teak amik...

Melyek azok a teak amik folyadekbevitel szempontjabol pozitiv, nem pedig negativ iranyba billentik a merleget?

Figyelt kérdés
En ugy tudom hogy vannak olyan folyadekok (pl. kave, cukros uditok) amiket nem szamolunk amikor azt nezzuk hogy mennyit ittunk aznap, es hallottam hogy pl. a fekete tea is ezek koze tartozik, valamiert az elvesz, nem hozzaad. Ebbol adodik a kerdesem, hogy vannak-e, illetve ha igen akkor melyek azok a teak amik erre a bizonyos merlegre pozitiv hatassal vannak?
2014. okt. 21. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármlyen tea (fekete, zöld, fehér, gyógy, gyümölcs) 0 kcl tartalmú, ha natúrban iszod. Tehát se méz, se cukor, semmi.


Az, hogy személy szerint a gyógyteát jobbnak tartom a feketénél az más.


A cukros üdítőkben sok a kcl és nem is egészséges.

2014. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a fehéret vagy a zöldteát ajánlanám.

Én is kalóriaszámlálásban vagyok, és üresen iszom a teát, sem édesítő, sem méz, sem semmi.

Azt tudni kell, hogy mindenképp elvesz a tea a szervezetből valamennyi vizet, tehát folyadékpótlásra nem a legjobb. Én sima ásványvízbe facsarok citromlevet. Kiváló szomjoltó és nullkalóriás.

2014. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Rosszul tudod.
2014. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én gyümölcsteát szoktam inni, ásványvíz mellé kiegészítésnek. Napi kb.1-1,5 litert. Édesítővel, citromlével. Tudom hogy csak simán jobb lenne, de én így szeretem. Én cukorbeteg vagyok, a kezelőorvosom ajánlja a gyümölcsteákat, direkt megkérdeztem.
2014. okt. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Pedig rosszul tudod. Ha megiszol 2 liter kólát, akkor aznap nem 0 liter, hanem 2 liter folyadékot ittál.

Az más kérdés, hogy egy otthon szedett mentából készített tea nagyságrendekkel egészségesebb, mint a TESCO-kóla.

2014. okt. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nyilván ez igy van ha mennyiségileg nézzuk, de azt hittem egyértelmű volt hogy kérdésem szempontjából folyadék alatt értem azon folyadékok összességét (e.g.: víz), amelyek bevitele hatására szervezetünkben hidratáció megy végbe. A kóla és a kávé nem oltják a szomjat és nem hidratálnak, ezzel pedig gyakorlatilag értelmetlenné válik ilyen irányú felhasználásuk. Amikor tehát arról beszélünk hogy egy felnőttnek napi 2-3 liter "folyadékra" van szüksége, akkor nem csak és kizárólag a mennyiség játszik szerepet, hanem a minőség is. A kérdésemet ilyen vonatkozásban gondold kérlek újra, köszönöm.
2014. okt. 22. 15:56
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

"A kóla és a kávé nem oltják a szomjat és nem hidratálnak"

Nem igaz.

2014. okt. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igaznak tekintjuk mindaddig amig nem bizonyitod az ellenkezojet.
2014. okt. 22. 18:27
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

A hamburger meg olyan étel, ami nem csillapítja az éhséget és nem számít bele a napi kalóriabevitelbe, nem?

LoL, agyas...

2014. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a kóla és kávé tényleg nem hidratál. Koffeintartalmuk révén vizet hajtanak ki a szervezetből. Pont ellentétes hatása van, mint a víznek.
2014. okt. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!