Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Jó kávé főzése hogyan? Kotyogó...

TappancsMancs kérdése:

Jó kávé főzése hogyan? Kotyogóssal vagy elektromossal és megtömni vagy lazábban, mitől lesz krémes és jó a kávé.

Figyelt kérdés

2014. okt. 22. 07:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kotyogossal-nem kell megtömni.
2014. okt. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Krémes kávé csak azokkal a gépekkel lehetséges, amelyik legalább 9 bar nyomassal működik. De a kotyogos is jó, attól is függ, milyen a kávé, milyen finomra /durvára van őrölve.
2014. okt. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan? A nem kell megtömnibe belefér egy pici lelapogatás vagy az sem?
2014. okt. 23. 06:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kotyogosba én nem szoktam lapogatni sem, még kevesebb kávét is teszek bele, mert nagyon eroset tud főzni. Szerintem az nem tud kremeset főzni.
2014. okt. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ügyet Lenke ***** válasza:
33%
én a kotyogóban mindig lelapogatom, a kávé legyen ízletes és erős...kevés tejjel és kevés cukorral iszom, egyet egy nap
2014. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Krémes kávét csak magas nyomású presszógéppel lehet főzni. Nekem 15 bar nyomású kávéfőzőm van, krémes, habos kávét lehet főzni vele.
2014. okt. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Én évek óta French-press-t használok. Ettől kevésbé lesz savas a kávé, bár nem lesz az a krémessége, amit egy expresszó nyújthat.
2014. okt. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es!

A French press, sem nem kávéfőző, sem nem kávét főz.

Esetleg kávé áztatónak nevezném. Ami meg kijön belőle, hát az...kritikán aluli, kávé névvel nem illetném, hisz a kávé egyetlen jellemzője sem illik rá. (talán csak az illata)

2014. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ZordAtya válasza:
kotyogossal szintre pakolom majd egy fél evőskanál pupot hagyva rátekerem majdenem maximum vizmennyiséggel, szerintem jo bár az enyém 2 csészés adagokat csinál.
2014. okt. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 VioricaMirror válasza:
Ha kotyogóssal főzöd, ne tömd, én egy kis púpot szoktam ráhagyni, amit a kávéfőző lelapít, amikor összecsavarom. Ha elektromossal főzöm, akkor szoktam egy kicsit tömni. a kávéfőzőn túl lényeges, hogy jó kávét vegyél, sajnos hiába van remek kávéfőződ, a vacak kávéból az sem tud jót 'varázsolni' :(
2014. okt. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!