Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hol lehet jo minosegu arabika...

Hol lehet jo minosegu arabika babkavet kapni budapesten a legolcsobban?

Figyelt kérdés

2014. dec. 12. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
A minőség és ár kéz a kézben jár. Olcsó és jó? Olyan nincs igazán.
2014. dec. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TappancsMancs ***** válasza:
35%
1 es a kérdező a legolcsóbbat kérdezte nem olcsót, amúgy egyetértek és engem is érdekelne.
2014. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hol van ez az uzlet?
2014. dec. 17. 12:38
 4/8 anonim ***** válasza:

A harmadik válaszoló csak trollkodik, azt is közönségesen.

Átfogalmazom illedelmesre: mi árat veszünk, nem terméket. Azaz olcsóságot tartjuk szem előtt, nem azt, mit kapunk a pénzünkért.

Első választ is én írtam. Le lett pontozva, pedig nincs job felelet. Minőség és ár együtt jár. Olcsó és jó nem létezik.

A minőségben egyébként a robusta és arabica között nincs eltérés, bár sokan úgy tudják, hogy az arabica csak jobb lehet. A legtöbb kávé keverék, még a 100% arabica sem feltétlenül csak egyféle kávécserjéről származik.

Melyik a jobb és olcsó?

A boltban kapható olíva olajok között sok van olyan, amiben csak 2% az olíva. Tudatják veled? Sajnos nem. A kávék összetételét is hasonló homály fedi.

2014. dec. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

lehet jot venni olcsobban is,es vacakot dragabban...

vannak cegek kisebb haszonkulccsal dolgoznak.

2014. dec. 17. 13:47
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
47%

4 "Olcsó és jó nem létezik. "


Akkor szerintem félreértesz valamit kedves válaszoló. Nem OLCSÓT szeretne hanem a szabad és változó árazásból eredő még valamennyivel olcsóbbat mondjuk ugyanabból a kávéból.


Amúgy egy egy adott kávét ami mondjuk 100% arabica egyik üzlet ennyiért árusítja a másik meg akár kicsit drágábban vagy olcsóbban. S itt pontosan ugyanarról a kávé cég/márkáról beszélek. Ehhez jön hogy egy egy másik márka ugyanúgy lehet 100% arabica és az egyik olcsóbb másik drágább, és ez az eset is lehet több féle mert minőségtől függően is drágább vagy olcsóbb egy 100% arabica kávé.


A kérdező gondolom azt kérdezné hogy a jó minőségű 100% arabica kávék közül melyik és hol a legolcsóbb, bármennyivel is olcsóbb.


Megjegyzem egy adott tv típus is üzletenként eltérő árú még ha hasonló áron vannak is de mégiscsak mozognak egy ártartományban és a kérdező erre az árkülönbségre (is) kérdezett.


- Ma már nincsenek azonos árazások. > lehet olcsóbb ugyanaz (lásd Árgép.hu)

- Cégenként és márkánként is eltérő egy 100% arabica > itt is foghat a kérdező valamennyit


pl:


Slitti Caffé Nicaragua Pacamara Gigante

100% arabica szemes kávé 1kg - 10.990 Ft


[link]


Contador Caffé Exclusive Arabica

100% arabica szemes kávé 1kg - 4.490 Ft


[link]


Mindkét kávé minőség abban az értelemben, hogy az átlagos háztartásban ilyet már nem tartanak. Aztán a kérdezőnek melyik a minőség az más kérdés.

2014. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ritka inteligens valasz,koszonom.
2014. dec. 18. 22:43
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:

:) Jó én is köszönöm. Pontos választ sajna nem vállalhattam de itt van két topik kávégurmanokkal, biztos van pát jó bevált beszerzési helyük.


index.hu - Kávéológia topik

[link]


avx.hu - KVX Fórum

[link]

2014. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!