Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik a jobb élénkítő? Egy...

Melyik a jobb élénkítő? Egy 250 ml energiaital vagy egy bögre (kb 2dl) fekete tea?

Figyelt kérdés

2015. jún. 11. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A hatásosabb az energia ital.
2015. jún. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Nekem a jó erős kv, páromnak a tea.


Ő nem fogyaszt energiaitalt, én is csak az íze miatt, mert hatása nincs.

2015. jún. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Rám sem a kávé, sem a tea nem hat. A kóla és az energiaital igen, de olyanokat, ha egy mód van rá, nem iszom.

A citrom is élénkít, de valószínűleg az energiaital sokkal jobban, sosem hasonlítottam össze őket.

2015. jún. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
személyes tapasztalat alapján a tea jobb mint az energiaital
2015. jún. 11. 21:05
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
én egy nagy pohár hideg vízre szavazok
2015. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:
100%
A tea jobb, de nem 2 dl (ami felteszem egy filter). A vegytiszta koffeintől (energiaital, kóla, koffeintabletta) nekem is szinte csak a vérnyomásom nő, de ha ennél komolyabb élénkítő hatást akarok, ahhoz legalább 2-3 teáskanál (2-3 filter) teafű kell.
2015. jún. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%

A tea később, hosszabban hat, szerintem erősebben mint a kávé. Ha valaki megszokta hogy kávézik, az csak egy alapjáratra elég.

A citrom nagyon, az 1000 mg-os C vitamin is, úgyhogy este ne élj vele ... Próbáld ki, vizsga előtt mindig citromkarika, héját előbb lehámozni, és porcukor.

Na és a fekete csoki. De erre is vigyázni kell este.


Szerintem az energia italt még kipróbálni sem szabad, nemhogy megszokni :( ugyanis ártalmas.

2015. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én próbáltam energiaitalt is, teát is, kávét is.


A kávéból a leghatásosabb a jó hosszú, vizezett sz*r, abból legalább 2-3 dl :) Ezt már rengeteg emberrel leteszteltettem, és úgy tűnik, a sokvizes kávé tényleg mindenkire hatással van.

Tipikusan ilyen a mekis kávé. (sok cukorra, tejszínnel még iható is) Az az egyetlen kávé, amin érzem, hogy megdob. A presszó csak hirtelen ad egy kis löketet, aztán ugyan úgy vagyok, mint előtte. Itthon általában egy csészényi kicsit erősebb kávét iszom, sok tejjel, nem kifejezetten érzek élénkítő hatást, de nekem ez így pont elég.


Sokszor teával indítom a napot, akkor viszont a legerősebb fekete, és minimum két filter. Ennek viszont jó, élénkítő hatása van, és talán mind közül a tea mondható a legegészségesebbnek.


Energiaital meg nagyon finom, néha szoktam inni, de a hatását még nem éreztem. :D

2015. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én most az aszkorbinsavat fedeztem fel nemrég - hihetetlen, hogy eddig nem ismertem/éltem vele...teljesen máshogy hat, mint a koffein, egyaltalan nem érzek fáradtságot,mégsem ugrik ki a szívem ,s nem is kell wc -re járni, mint a túl sok kávétól
2016. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!