Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Csinálni akartam itthon...

Csinálni akartam itthon mustot. Kicsi mennyiség,2-3 kg szőlőből - turmixgépben. De olyan sűrű, hogy nem tudom leszűrni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Olyan válaszokat ne is írjatok, hogy a szőlőt tapossák, vagy hogy a borhoz/musthoz van speciális prés.

Tudom.

De én most ilyen pici mennyiségből akartam, mivel ennyi szőlőm van.

A probléma, hogy olyan sűrű, hogy nem folyik át a szűrőn.

Gondolom, a gyümölcshús összegyűlik a szűrő alján, és nem engedi átfolyni a levet.

A nagy fém levesszűrőm tele van, és kb egy pohárnyi folyt ki alul.

Fakanállal próbáltam kavarni, de olyan minimális eredményt értem el vele, hogy az inkább semmi.

A sűrűsége miatt egy tiszta konyharuhán sem lenne értelme átengedni.

Ha valaki próbálkozott már ilyennel, szívesen venném a tanácsait.


2015. okt. 3. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Húsdarálod van? Én azon átdarálom, utána nagyobb lyukú szűrö,majd kisebb,fakanállal segitve
2015. okt. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ó, az nincs sajnos.

tervezzük, hogy veszünk, szóval jövőre már használhatom a szőlőhöz. de most még nincs.

2015. okt. 3. 15:13
 3/5 A kérdező kommentje:
mégis a konyharuhás megoldást választottam, mivel már össze volt turmixolva a szőlő. kis zsákocskának összefogtam, és kézzel kinyomkodtam. kb 2 kiló szőlőből több mint 1 l must lett.
2015. okt. 3. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokmindenre jó a húsdaráló.

Én se csinálok nagy mennyiségű mustot,5-6 kg szőlőből 4 liter jön ki kb ( és a mustból lesz a szőlőlekvár,ha marad must,érdemes kipróbálni)

2015. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ebből az 1 l-ből nem maradt, de utánanézek ennek a lekvárnak :)
2015. okt. 3. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!