Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért szereted a szénsavas...

Miért szereted a szénsavas italokat (esetleg jobban, mint a szénsavmenteseket)?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy az én ismeretségi köröm egyedi, de minden ismerősöm jobban szereti a szénsavas italokat, még ha frissen facsart narancslé és Fanta között kell is választani, kivéve én.

2015. okt. 4. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Nem iszom . Egészségtelen , a szénsav salak co2 néven kilélegezzük . Mérgezi a vért és a fogakat csontokat is lebontja .
2015. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ebben biztos, de úgy emlékszem, olyasmi nem lehet sav, ami oxigénre végződik.
2015. okt. 4. 15:29
 3/9 A kérdező kommentje:
Sőt az sem igazán lehet sav, ami nem hidrogénnel kezdődik :D A CO2 szén-dioxid, ami tényleg nem egészséges, de én a H2CO3-ra céloztam. Konkrétabban arra vagyok kíváncsi, hogy bár káros hatása is van, miért szeretik sokan jobban a szénsavas italokat, mint a szénsavmenteseket. Íz vagy valamilyen hatás miatt :-??
2015. okt. 4. 15:33
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem szeretem. Még az ásványvizet sem...

Vagy csapvizet, vagy 100%-os gyümölcslevet iszom, illetve nyáron szálas teából főzött itthoni ice teát, vagy valódi gyümölcsös frissitőket, limonádékat.


Esetleg amit megiszok a szénsavasból, az a cola 2x az évben, moziban, egy nagy adag popcorn mellé.


De igazad van, az én környezetemben is a szénsavas a népszerű. Nem értem miért, mert a szénsav, mint írtam, már az ásványvízben is egyszerűen kaparja a torkom, zavar, nem kellemes.


Egyébként szerintem a legtöbb ember egyszerűen rá van szokva. A férjemnek fél-1 év volt, mire leszokott róluk, mára ő sem iszik, és ha azzal kínálják, mindig azt mondja, nem tudja hogyan bírta korábban meginni, egyszerűen sokkal finomabbak a természetes ízek. De aki a sok ízfokozóhoz szokott, annak furcsa. Az elején, mikor felhagyott velük, mindig azt mondta, hogy a többi ital "ízetlen", és hozzá van szokva, hogy valami ízeset iszik.

2015. okt. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Poénos és olykor jobban oltja a szomjam a szódavíz. Attól még általában vizet (vagy teát, kávét, kókusz- és tojástejet...etc.) iszom, de néha szívesen veszek egy kis erősen szénsavas vizet. A cukor nem kell, gyümölcsléként is maximum egy egész keveset innék. Frissen facsart narancsléből egy korty is élmény, de tipikusan a gyümölcsöket eszem, épp elég lédúsak úgy is.
2015. okt. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hűsítőbb.
2015. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem a szénsav a lényeg, hanem a cukor meg az ízfokozó.

Minimális szénsavas üdítőt iszom, max 1-2 pohár kólát alkalom adtán, a bubis vizet sem szeretem, én csak szomjasabb leszek tőle.

Sima víz vagy gyümölcslé, tea való nekem.

2015. okt. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
52%

Elkezdtem kb egy éve félbuborékos theodórát inni amit mindig hűtőből veszek ki.annyira rászoktam,hogy akármennyi sima vizet ihatok akkor se fogja oltani a szomjam.

Én minden esetben csak és kizárólag buborékos vizet iszok.Azt viszem minden hová,esetleg egy kis szörpöt is rakok bele. Jobban üdít. :)

2015. okt. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Rászoktam az ásványvízre.

Csak a szénszavas ásványvíz oltja már a szomjam.

Semmilyen más ital nem.

Egyébként én is jobban szeretem a szénszavas üdítőket, mint a menteseket.

Nem szeretem a facsart gyümölcsleveket sem.

2015. okt. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!