Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Az mi szerint alakult ki,...

Az mi szerint alakult ki, hogy mely emlős állat tejét issza meg az ember? Milyen extrémebb állat tejét lehet még meginni amiről tudtok?

Figyelt kérdés
Tehén, juh, kecske jöhet. Ló, szamár már kevésbé. De mi a helyzet a tevével, öszvérrel, szarvassal, őzzel? Antilopfélékkel? Továbbmegyek: Elefánt, rinocérosz?

2015. dec. 13. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Pedig őseink ittak lótejet. És a bivaly tejét is ittam még anno a 60-as években.
2015. dec. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Csakhogy az öszvér nem ad tejet . Nemzésképtelen. Mivel a ló és a szamár kereszteződése
2015. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Csak olyan állatok tejét isszák, amelyeket háziállatként tartanak. Ezért a szarvas, öz, antilopok kiesnek, az öszvérnek nem lehet utóda, ezért nincs teje.


A többi tejét - ló, szamár - fogyasztják, ezen kivül egy csomó egész más állatokét is.

2015. dec. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Ennek kialakulásában döntő szerep jutott annak, hogy melyik állatot tudta utolérni és a fejés idejére együtt maradni vele.
2015. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Ázsiában jak tejet is isznak.
2015. dec. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Madártej.
2015. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Sőt, a disznó tejéből még sajtot is csinálnak!

:)

2015. dec. 14. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

A ragadozók tejét általában nem isszuk, vajon miért? mert a kis ragadozónak egészen másra van szüksége, mint az embernek.

A patkány, egér sokkal rövidebb idő alatt éri el a születés súlyának dupláját, mint az ember (kb félév). A kisboci is elég gyorsan, ezért van sokkal több fehérje a tehéntejben, mint az anyatejben. És ezért nőnek gyorsan a tejalapú tápszert fogyasztó csecsemők. Az anyatej fehérjetartalma nagyon alacsony, 1-2 %. Ilyen arányban kellene fehérjét fogyasztanunk később is, hiszen később sem kell gyorsabban nőni az embernek, mint az élet első hónapjaiban. Ezeken érdemes elgondolkodni.....

2015. dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Elefánt? Rinocérosz? Hát megnézném, ahogy ezeket valaki megfeji... Főleg a vadon élőket. Nem hiszem, hogy hagynák magukat.
2015. dec. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az ihatóságra kérdeztem rá, és nem a fejésre.

De én is belegondoltam, és vicces lenne orrszarvút fejni.

2015. dec. 17. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!